fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1/8 finału Euro 2020/2021 – podsumowanie meczów!

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia 1/8 finału Euro 2020/2021. Kibice przyznają, że większość spotkań zakończyła się niespodziewanymi wynikami, co z pewnością doda pikanterii rozgrywkom w fazie ćwierćfinałowej. Czas na krótkie podsumowanie meczów tej fazy i wskazanie, kto pożegnał się z turniejem, a kto awansował dalej.

Walia – Dania

Pierwsze spotkanie tej fazy to wynik 4:0 dla Danii, która rozgromiła swoich rywali w sobotę. Duńczycy zdecydowanie częściej strzelali na bramkę (8:1), a także prezentowali większe zgranie jako zespół. Tym samym to właśnie oni – dość niespodziewanie – awansowali do ćwierćfinału Euro 2020/2021.

Włochy – Austria

Dla Włochów było to pierwsze, tak trudne spotkanie podczas tych mistrzostw, które o mały włos nie skończyło się odpadnięciem z turnieju. Finalnie jednak to Squadra Azzurra zwyciężyła w dogrywce 2:1, dzięki golom Federico Chiesy i Matteo Pessiny. Gola kontaktowego trafił dla Austriaków Sasa Kalajdzic.

Holandia – Czechy

Takiego wyniku w niedzielnym spotkaniu prawdopodobnie nie spodziewał się nikt, a zakłady sportowe typujące na Czechów były uznawane za dość optymistyczne. Jednak to Czesi zwyciężyli w walce o ćwierćfinał Euro 2021, pewnym wynikiem 2:0.

Belgia – Portugalia

Z turniejem podczas niedzielnego meczu musiała pożegnać się także reprezentacja Portugalii, która tym samym nie obroni tytułu Mistrza Europy z roku 2016. Belgowie dzięki bramce Thorgana Hazarda w 42 minucie rozstrzygnęli batalię na swoją korzyść i awansowali do dalszej części rozgrywek.

Chorwacja – Hiszpania

Poniedziałek 28 czerwca okazał się być prawdziwym świętem dla kibiców piłki nożnej. Niezwykle emocjonujący mecz kibicom zafundowały drużyny Chorwacji i Hiszpanii, których spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Po bramce Ferrana Torresa w 77 minucie na 3:1 to Hiszpanie zdawali się mieć w ręku pewny awans, jednak bramka kontaktowa w 85 minucie oraz gol wyrównujący w doliczonym czasie gry sprawiły, że drużyny musiały walczyć dalej. Finalnie to jednak mniej wycieńczeni Hiszpanie rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść, wynikiem 5:3.

Francja – Szwajcaria

Kolejnym dreszczowcem było spotkanie Francuzów ze Szwajcarami. Podobnie jak w przypadku Chorwacji, Szwajcarzy po golu Paula Pogby w 75 minucie przegrywali 1:3. Jednak dzięki bramce kontaktowej w 81 minucie oraz bramce wyrównującej w 90, drużyny stanęły do dogrywki. Także w jej trakcie nie udało się rozstrzygnąć meczu i po raz pierwszy podczas tegorocznych mistrzostw drużyny starły się w rzutach karnych. W ostatniej rundzie, dzięki znakomitej obronie szwajcarskiego bramkarza Yanna Sommera, to właśnie Szwajcarzy wyszli z tej batalii zwycięsko.

Anglia – Niemcy

Choć starcie Anglików i Niemców na Wembley zaczęło się przewagą drużyny Joachima Loewa, to finalnie właśnie gospodarze triumfowali 2:0, dzięki golom Raheema Sterlinga oraz Harryego Kane’a. Tym samym zwycięska drużyna wciąż nie straciła bramki podczas tegorocznych rozgrywek. Czy to wróży Anglikom sukces i zdobycie tytułu?

Szwecja – Ukraina

Za niespodziankę można uznać również wynik ostatniego meczu 1/8 finału Euro 2020/2021, czyli wygraną drużyny Ukrainy. To właśnie nasi sąsiedzi otworzyli pulę bramkową w 27 minucie, dzięki golowi Ołeksandra Zinczenki, choć bramkę wyrównującą dla Szwedów trafił tuż przed końcem pierwszej połowy Emil Forsberg. Finalnie konieczna była jednak dogrywka, podczas której zawodnik drużyny Szwecji Marcus Danielson otrzymał w 99 minucie czerwoną kartkę, zaś zwycięskiego gola w 121 minucie spotkania strzelił Artem Dowbyk.

Dzięki tym rozstrzygnięciom w fazie ćwierćfinałowej zmierzą się ze sobą: 

  • Szwajcaria – Hiszpania (02.07 o godzinie 18:00),
  • Belgia – Włochy (02.07 o godzinie 21:00),
  • Czechy – Dania (03.07 o godzinie 18:00),
  • Ukraina – Anglia (03.07 o godzinie 21:00.

W ETOTO możecie obstawiać wyniki wszystkich meczów na EURO 2020 (2021) – Zakłady bukmacherskie EURO 2020.