fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Austria Wiedeń – Legia Warszawa typy, kursy, zapowiedź 17.08.2023

Pierwszy mecz Legii Warszawa z Austrią Wiedeń pokazał, że droga do awansu wcale nie będzie tak łatwa. Przegrana u siebie i konieczność nadrabiania strat w spotkaniu wyjazdowym stawia Legię w trudnej sytuacji, ale z pewnością nie przekreśla szans na awans do kolejnej fazy eliminacji UEFA Europa Conference League. Jak obstawiać mecz Austria Wiedeń – Legia Warszawa? Typy bukmacherskie oraz aktualne kursy znajdziesz w dalszej części artykułu!

Austria Wiedeń – Legia Warszawa: kursy bukmacherskie, data spotkania i transmisja

 • Data i godzina spotkania: czwartek, 17 sierpnia 2023, godzina: 19:00
 • Typ rozgrywek: 3. runda kwalifikacyjna Ligi Konfederacji Europy
 • Wygra Austria Wiedeń: 2.65
 • Remis: 3.40
 • Wygra Legia Warszawa: 2.55
 • Transmisja: TVP Sport i tvpsport.pl

Zapowiedź meczu Austria Wiedeń – Legia Warszawa (17.08.2023)

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na czwartek, 17 sierpnia i już o godzinie 19:00 usłyszymy pierwszy gwizdek. Czy Legię stać na odrobienie strat w meczu z Austrią Wiedeń? Chociaż gospodarze znajdują się w dużo bardziej komfortowej sytuacji, to wciąż muszą pamiętać o obronie, gdyż Legia wyjdzie na murawę walczyć o awans aż do ostatniej minuty. Podobny poziom obu drużyn, wysokie kursy oraz niewielka przewaga gospodarzy sprawia, że czeka nas niezwykle emocjonujące starcie, które będzie też świetną okazją do postawienia kuponu!

Legia Warszawa – jakie ma szanse na awans?

Spotkanie na Generali Arena w Wiedniu ma wszystko, aby stać się jednym z najciekawszych starć tej rundy. Austria, chociaż wypracowała lepszy wynik, to w statystykach wyraźnie ustępowała Legii. Co więcej, w zespole Austrii Wiedeń nie brakuje kłopotów zdrowotnych, a Reinhold Ranftl oraz Marvin Potzmann muszą się wyjątkowo pilnować, gdyż od zawieszenia dzieli ich tylko po jednej żółtej kartce. 

Czego zabrakło Legii? Z pewnością skuteczności, gdyż „na papierze” była wyraźnie lepszym zespołem. Niestety Austria dużo lepiej wykorzystała błędy rywala i chociaż Wojskowi mieli szanse na odrobienie strat, to nie udało się doprowadzić nawet do remisu. Wynik 1:2 daje Austrii przewagę, ale w futbolu wszystko jest możliwe!

Austria Wiedeń – Legia Warszawa: H2H

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, historia starć Austria – Legia jest dość długa. Drużyny spotykały się już w Pucharach UEFA w latach 2004 oraz 2006, a w 2010 rozegrały jedno spotkanie towarzyskie. Kto prowadzi w tej rywalizacji? Ostatni wynik 1:2 tylko potwierdza to, że Legii wyraźnie nie jest po drodze z Austrią. Na sześć pojedynków Wojskowi nie wygrali ani jednego, a największym sukcesem do tej pory był remis wywalczony na własnym stadionie 14 września 2006 roku.

Austria Wiedeń – Legia Warszawa: ostatnie wspólne mecze

 • Legia Warszawa 1:2 Austria Wiedeń (Eliminacje LKE, 10.08.2023)
 • Austria Wiedeń 1:0 Legia Warszawa (Puchar UEFA, 28.09.2006)
 • Legia Warszawa 1:1 Austria Wiedeń (Puchar UEFA, 14.09.2006)
 • Legia Warszawa 1:3 Austria Wiedeń (Puchar UEFA, 30.09.2004)
 • Austria Wiedeń 1:0 Legia Warszawa (Puchar UEFA, 16.09.2004)

Kursy bukmacherskie na mecz Austria Wiedeń – Legia Warszawa

Jak szanse Legii z Austrią Wiedeń oceniają bukmacherzy? Analiza kursów na mecz trzeciej rundy eliminacji potwierdza to, że powinniśmy spodziewać się wyjątkowo wyrównanego spotkania. Zwycięstwo gospodarzy wyceniono w ETOTO na 2.65, gdy propozycja dla Legii to 2.55. Dla remisu oddsmakerzy proponują 3.40, co w naszej ocenie jest naprawdę atrakcyjną propozycją. 

Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż Austria gra u siebie, to okaże się, że Wojskowi wyjdą na murawę w roli faworyta. Z drugiej jednak strony, kursy na awans mocno studzą emocje. Kurs na to, że awansuje Austria Wiedeń, wynosi aktualnie 1.31, a w przypadku postawienia na Legię szybuje w okolice 3.25. 

Austria Wiedeń – Legia Warszawa: typy bukmacherskie

Jak obstawiać mecz Austria Wiedeń – Legia? Typy bukmacherskie wskazują na delikatną przewagę Legii, ale przy tym pozostają bezlitosne w kontekście awansu do kolejnej fazy eliminacji Ligi Konfederacji Europy. Obie drużyny zaprezentowały się na podobnym poziomie i obie wyjdą niezwykle zmotywowane na murawę Generali Arena w Wiedniu. Biorąc pod uwagę napięcie, które panowało w pierwszym spotkaniu, oraz fakt, że obie drużyny mają wiele do stracenia, remis wydaje się być najbardziej prawdopodobnym wynikiem tego starcia i taki też zakład sugerujemy w pierwszej kolejności.

 • Nasz typ: Remis (3.40)

Gdzie oglądać mecz Austria Wiedeń – Legia?

Wszystkie mecze polskich drużyn w ramach eliminacji Ligi Konfederacji Europy transmituje Telewizja Polska i tak też będzie w przypadku starcia Austria – Legia. Spotkanie zostanie pokazane na żywo na kanale TVP Sport, a transmisja dostępna będzie także na stronie internetowej tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej. 

POLECANE

Banner