fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bilans Rondy Rousey w UFC

Ronda Rousey to legenda mieszanych sztuk walki (MMA), a szczególnie Ultimate Fighting Championship (UFC). Zdobyła wiele nagród i tytułów w trakcie swojej kariery, zanim przeszła na emeryturę w 2016 roku. W tym artykule omówimy bilans Rousey w UFC i jej najważniejsze walki w organizacji.

Bilans Rousey w UFC

Ronda Rousey zadebiutowała w UFC 23 lutego 2013 roku, stając się pierwszą kobietą, która walczyła w organizacji. Przyszła na galę UFC 157, by zmierzyć się z Liz Carmouche. Rousey pokonała Carmouche przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie, utrzymując swój pas mistrzowski wagi koguciej, który zdobyła w Strikeforce.

W sumie Rousey stoczyła osiem walk w UFC, z których wygrała sześć i przegrała dwie. Jej ostatnią walką była porażka z Amandą Nunes podczas gali UFC 207 w grudniu 2016 roku.

Ważne walki Rousey w UFC

UFC 157: Ronda Rousey vs. Liz Carmouche

Jak już wspomniano, walka ta była debiutem Rousey w UFC. Choć Carmouche była w stanie zadać Rousey kilka ciosów, to Rousey szybko pokonała ją duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie. Walka ta stała się jednym z najważniejszych momentów w historii MMA, ponieważ była to pierwsza walka kobiet w UFC.

UFC 168: Ronda Rousey vs. Miesha Tate II

Rousey i Tate to dwie z najlepszych zawodniczek w historii MMA. Tate była jedyną kobietą, która przetrwała pierwszą rundę z Rousey, co stało się podczas ich pierwszej walki w Strikeforce. Ich drugie starcie odbyło się podczas gali UFC 168 i zakończyło się duszeniem zza pleców Rousey w trzeciej rundzie.

UFC 190: Ronda Rousey vs. Bethe Correia

Walka ta odbyła się w sierpniu 2015 roku w Brazylii. Correia zaczęła wojnę słowną z Rousey, mówiąc, że chce zabić jej rodzinę. Rousey odpowiedziała na te słowa, pokonując Correię przez nokaut w pierwszej rundzie. Była to szybka i spektakularna wygrana dla Rousey.

UFC 193: Ronda Rousey vs. Holly Holm

To było jedno z największych zaskoczeń w historii MMA. Rousey była niezwyciężoną mistrzynią UFC wagi koguciej i zdawało się, że nikt nie jest w stanie jej pokonać. Jednak Holm, byłym mistrzem bokserskim, zdołała pokonać Rousey przez nokaut w drugiej rundzie. Walka ta była przełomowym momentem w karierze Rousey i zaskoczyła fanów na całym świecie.

UFC 207: Ronda Rousey vs. Amanda Nunes

To była ostatnia walka Rousey w UFC. Nunes, która wtedy była mistrzynią wagi koguciej, zdominowała Rousey od początku walki i zakończyła ją przez nokaut w pierwszej rundzie. Była to jedna z największych porażek w karierze Rousey i ostatecznie przyczyniła się do jej decyzji o przejściu na emeryturę.

Podsumowanie

Ronda Rousey była jedną z najlepszych zawodniczek w historii MMA i zdominowała UFC w swojej wadze przez wiele lat. Choć jej kariera w UFC zakończyła się porażkami, to wciąż pozostaje jednym z największych talentów w historii organizacji. Walki Rousey w UFC były zawsze spektakularne i warte obejrzenia dla fanów MMA.