fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brazylia – Argentyna: typy, kursy, zakłady (22.11.2023)

We wrześniu ruszyły eliminacje do MŚ 2026 w strefie CONMEBOL, które odbędą się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Eliminacje w Ameryce Południowej zawsze są najciekawszymi obok europejskich, a ich system wymaga kilkuletniej walki zarówno światowych kopciuszków, jak i wielkich marek. Przed nami wielka rywalizacja z równie wielką historią. Brazylia podejmie Argentynę.

Najważniejsze informacje:

  • Rozgrywki – Eliminacje MŚ 2026 strefy CONMEBOL
  • Drużyny: Brazylia – Argentyna
  • Data i godzina: 22.11.2023, godz. 1:30 (polskiego czasu)
  • Miejsce: Maracana, Rio de Janeiro
  • Transmisja: Eleven Sports

Sytuacja w grupie Brazylii i Argentyny

Przed nami ostatnia, szósta kolejka eliminacji przed dziesięciomiesięczną przerwą. Awans na MŚ w Ameryce Południowej jest stosunkowo prosty. Z dziesięciozespołowej grupy, w której drużyny grają ze sobą systemem mecz i rewanż (metodą kołową), aż sześć drużyn uzyska bezpośredni awans, siódma będzie grała w barażach interkontynentalnych.

Faworytami do awansu z tej strefy od lat są te same zespoły – aktualni mistrzowie świata – Argentyńczycy, których ostatnio zabrakło na tej imprezie w 1970 roku, Brazylijczycy, którzy grali we wszystkich finałach mistrzostw świata i Urugwajczycy, którzy co prawda ostatnie mistrzostwo świata (jedno z dwóch), zdobyli w 1950 roku, ale na imprezie pojawiają się prawie zawsze. Ostatnio nie zakwalifikowali się w 2006 roku.

Brazylia – Argentyna, kto wygra mecz?

Wskazanie faworyta w meczu tych drużyn zawsze jest bardzo trudne. Spotkanie trzeba potraktować jak derby i to bardzo specyficzne, bo południowoamerykańskie. Tutaj może zdarzyć się wszystko, tym bardziej warto przyjrzeć się sytuacji obu drużyn.

Brazylia w eliminacjach MŚ 2026

Dla Brazylijczyków te eliminacje póki co nie są udane. Zajmują dopiero piąte miejsce w grupie i stracili prawdopodobnie na blisko rok swojego najlepszego piłkarza – Neymara, który w meczu eliminacyjnym z Urugwajem doznał zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Co prawda trudno przypuszczać, żeby mieli problem z awansem do MŚ, ale nastroje w drużynie i pozycja w grupie nie są dobre.

Canarinhos rozpoczęli eliminacje od pewnego zwycięstwa 5:1 z Boliwią na swoim boisku. Już w drugim meczu na wyjeździe wygrali jednak bardzo szczęśliwie z Peru 0-1, a w trzecim zaledwie zremisowali 1:1 u siebie z Wenezuelą. Z meczu na mecz było więc coraz gorzej, a najgorsze miało dopiero nastąpić. W kolejnych dwóch meczach, na wyjeździe, doznali dwóch porażek. Najpierw z Urugwajem 2:0, a następnie z Kolumbią 2-1. Oba te wyniki były sensacyjne i obiegły świat.

Argentyna w eliminacjach MŚ 2026

Na drugim biegunie są świeżo upieczeni mistrzowie świata. Lider grupy wygrywał kolejno u siebie 1:0 z Ekwadorem, na wyjeździe z Boliwią 0:3, u siebie z Paragwajem 1:0, na wyjeździe z Peru 0:2 i dopiero z piątej kolejce niespodziewanie przegrali u siebie z Urugwajem 0:2.

Kursy bukmacherskie na mecz Brazylia – Argentyna

Kurs na zwycięstwo Brazylii wynosi 2,50, na remis 3,00, a na zwycięstwo gości 2,95. Warto jednak przyjrzeć się w tym meczu również innym kursom. Przede wszystkim warto w tym zakładzie zastanowić się nad handicapem. W tak ciekawym, ale też niepewnym meczu pozwoli to na element bezpieczeństwa, zwłaszcza, że kursy i tak są bardzo wysokie.

Brazylia – Argentyna: typy bukmacherskie

Dla obu drużyn będzie to przede wszystkim mecz bardzo prestiżowy. Brazylia ma problemy, a Argentyna przegrała poprzednie spotkanie, dla obu drużyn najważniejsze będzie więc utrzymanie remisu w tym spotkaniu. Oba zespoły mają sobie wiele do udowodnienia, a wiemy, co to może oznaczać w rozgrywkach na tym kontynencie. Nasze typy:

  • Wygra Brazylia (2.50 lub Mega Kurs 200.00)
  • Remis (3,00);
Adrian Jędrzejczyk

Adrian Jędrzejczyk

Content & SEO Specialist w ETOTO. Nie tylko fan sportu, ale też copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich.