fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brighton & Hove Albion 2023/24: Skład, Historia i Przewidywania

Brighton & Hove Albion, klub występujący w angielskiej Premier League, przystąpił do sezonu 2023/24 z ambicjami i nadzieją na kontynuację sukcesów z poprzedniego roku. Oto aktualny skład drużyny na ten sezon:

Skład na sezon 2023/24

 1. Robert Sánchez (Bramkarz)
 2. Bart Verbruggen (Bramkarz)
 3. Jason Steele (Bramkarz)
 4. Tom McGill (Bramkarz)
 5. Adam Webster (Środkowy obrońca)
 6. Lewis Dunk (Środkowy obrońca)
 7. Igor (Środkowy obrońca)
 8. Jan Paul van Hecke (Środkowy obrońca)
 9. Pervis Estupiñán (Lewy obrońca)
 10. Michal Karbownik (Lewy obrońca)
 11. Tariq Lamptey (Prawy obrońca)
 12. Joël Veltman (Prawy obrońca)
 13. Moisés Caicedo (Defensywny pomocnik)
 14. Mahmoud Dahoud (Środkowy pomocnik)
 15. Billy Gilmour (Środkowy pomocnik)
 16. Jakub Moder (Środkowy pomocnik)
 17. Pascal Groß (Środkowy pomocnik)
 18. Yasin Ayari (Środkowy pomocnik)
 19. Steven Alzate (Środkowy pomocnik)
 20. James Milner (Środkowy pomocnik)
 21. Jensen Weir (Środkowy pomocnik)
 22. Facundo Buonanotte (Ofensywny pomocnik)
 23. Adam Lallana (Ofensywny pomocnik)
 24. Andy Moran (Ofensywny pomocnik)
 25. Kaoru Mitoma (Lewy napastnik)
 26. Simon Adingra (Lewy napastnik)
 27. Solly March (Prawy napastnik)
 28. Julio Enciso (Cofnięty napastnik)
 29. João Pedro (Środkowy napastnik)
 30. Evan Ferguson (Środkowy napastnik)
 31. Danny Welbeck (Środkowy napastnik)
 32. Andi Zeqiri (Środkowy napastnik)

Przewidywania na sezon 2023/24

W sezonie 2023/24 Brighton & Hove Albion ma przed sobą wiele wyzwań, w tym debiutancki występ w europejskich pucharach po zakwalifikowaniu się do Ligi Europy. Roberto De Zerbi, szkoleniowiec drużyny, który został bardzo wysoko oceniony za poprzedni sezon, będzie musiał poprowadzić zespół przez trudny harmonogram spotkań zarówno w lidze Premier, jak i w europejskich pucharach.

Pierwszy mecz w Lidze Europy przeciwko jeszcze nieznanej drużynie będzie ważnym testem dla ekipy. Czy uda się jej z sukcesem radzić sobie z dodatkowymi meczami i czy gracze będą w stanie dostosować się do różnych stylów gry w europejskich rozgrywkach? To pytania, które z pewnością będą nurtować zarówno kibiców, jak i samego De Zerbi.

Historia klubu

Brighton & Hove Albion to angielski klub piłkarski z bogatą historią. Założony w 1901 roku, klub swoje mecze domowe rozgrywa na stadionie Falmer Stadium. W sezonie 2023/24 klub będzie świętował swój 122. sezon w historii oraz siódmy z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w angielskiej Premier League.

W ciągu swojej historii Brighton & Hove Albion doświadczał różnych sukcesów i wyzwań. Jednym z najważniejszych osiągnięć klubu było zakwalifikowanie się do europejskich pucharów po udanym sezonie, w którym zajął 6. miejsce w Premier League. Dla klubu, który wcześniej spędził wiele sezonów w niższych ligach angielskich, to ogromne osiągnięcie i powód do dumy dla kibiców.

Skarb Kibica

Kibice Brighton & Hove Albion od lat są jednymi z najbardziej oddanych i wiernych w Anglii. Znani z głośnego dopingowania, tworzenia fantastycznej atmosfery na stadionie i nieustannego wsparcia dla swojego zespołu, są prawdziwym skarbem dla klubu.

Przed sezonem 2023/24 kibice mają wiele powodów do optymizmu. Ich drużyna notuje wzrost jakości i osiąga coraz lepsze wyniki. Liczą, że potrafią zbudować na sukcesach z poprzedniego sezonu i wreszcie spróbować swoich sił na europejskich boiskach.

Kultowym zawodnikiem, na którego koszulki wielu kibiców stawia, jest Kaoru Mitoma. Japoński skrzydłowy, który zdobył serca fanów swoimi występami, ma ogromny wpływ na grę zespołu i jest jednym z kluczowych graczy w planach trenera De Zerbi na ten sezon.

Jedno jest pewne: kibice Brighton & Hove Albion będą niezwykle emocjonująco wspierać swoją drużynę w sezonie 2023/24, niezależnie od tego, jakie wyzwania przyniesie ten nowy.

POLECANE

Banner