fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cracovia 2023/24: Skład, Historia i Przewidywania

Cracovia, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w polskiej ekstraklasie, wchodzi w sezon 2023/24 z mocnym składem, gotowym do rywalizacji zarówno w rodzimej lidze, jak i na arenie międzynarodowej.

Skład zespołu Cracovia na sezon 2023/24

Bramkarze:

 1. Lukas Hrosso
 2. Sebastian Madejski
 3. Adam Wilk
 4. Filip Kramarz

Obrońcy:

 1. Virgil Ghita
 2. Arttu Hoskonen
 3. Jakub Jugas
 4. David Jablonsky
 5. Oskar Wojcik
 6. Damian Urban
 7. Oliwier Hyla

Pomocnicy:

 1. Takuto Oshima
 2. Jani Atanasov
 3. Karol Knap
 4. Mathias Hebo Rasmussen
 5. Sylwester Lusiusz
 6. Kacper Jodlowski
 7. Bartlomiej Kolec
 8. Robert Ozog
 9. Otar Kakabadze
 10. Mateusz Bochnak
 11. Cornel Rapa
 12. Michal Stachera
 13. Pawel Jaroszynski
 14. Filip Rozga
 15. Patryk Zaucha
 16. Michal Rakoczy
 17. Jakub Myszor
 18. Patryk Makuch
 19. Thiago
 20. Maciej Mrozik

Napastnicy:

 1. Benjamin Källman
 2. Filip Balaj
 3. Kacper Smiglewski
 4. Kamil Ogorzaly

Historia klubu Cracovia

Cracovia to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce. Został założony w 1906 roku i od tamtej pory odgrywał znaczącą rolę w polskiej piłce nożnej. Klub swoje mecze domowe rozgrywa na Stadionie Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Przewidywania na sezon 2023/24

Cracovia jest uważana za jednego z głównych konkurentów w Ekstraklasie na sezon 2023/24. Mając silną kadrę z różnymi zdolnymi graczami na różnych pozycjach, zespół jest zdeterminowany, aby walczyć o najwyższe miejsca w lidze.

Zawodnicy tacy jak Lukas Hrosso i Takuto Oshima będą kluczowi w bramce i pomocy odpowiednio. Oczekuje się, że Michal Rakoczy i Jakub Myszor będą skupiać się na zdobywaniu bramek w ataku. W połączeniu z doświadczeniem i młodzieżowym zapałem, Cracovia będzie dążyć do osiągnięcia sukcesu w rozgrywkach ligowych i pucharowych.

Skarb kibica Ekstraklasy

W sezonie 2023/24, fani Cracovii będą mieli okazję wspierać swoją drużynę zarówno na stadionie, jak i poza nim. Nie tylko dostaną okazję do śledzenia emocjonujących meczów, ale także będą mogli cieszyć się licznymi treściami, informacjami i wspólnymi przeżyciami związanych z klubem.

Podsumowując, sezon 2023/24 zapowiada się emocjonująco dla Cracovii i jej kibiców. Wiele oczekiwanych meczów, rywalizacja w Ekstraklasie oraz potencjalne występy w europejskich pucharach sprawią, że nie brakuje zabawy i sportowej ekscytacji dla wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce!

POLECANE

Banner