fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław: typy, kursy, transmisja (19.11.2023)

Przed nami kolejny mecz Orlen Energii Basket Ligi. Czarni Słupsk są póki co najsłabszą drużyną w tabeli, ale Śląsk Wrocław jak na razie również nie zachwyca, może to więc być bardzo ważne spotkanie dla dolnej części tabeli.

Najważniejsze informacje:

  • Rozgrywki: Orlen Energa Basket Liga
  • Drużyny: Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław
  • Początek meczu: 19.11.2023, godz. 17:30
  • Miejsce: Hala Gryfia
  • Transmisja: Polsat Sport

Czarni Słupsk i Śląsk Wrocław  w sezonie 2023-2024

Czarni Słupsk rozegrali w tym sezonie do tej pory siedem spotkań, z których wygrali tylko dwa. Ich forma zostawia więc sporo do życzenia, ale w ostatnich pięciu meczach zanotowali bilans 2-3. Mecz ze Śląskiem Wrocław pokaże nam, czy Słupszczanie mają w tym sezonie szansę na coś więcej, niż tylko utrzymanie się w lidze. Trzeba też wziąć pod uwagę, że różnice w ligowej tabeli są w tej chwili bardzo niewielkie i o ile Czarni są teraz czerwoną latarnią ligi, to to jedno zwycięstwo sprawiłoby, że uzyskaliby awans z 16 na 11 miejsce w lidze, czyli znaleźliby się zaraz za Śląskiem właśnie.

Śląsk gra w tym sezonie seriami i nie do końca wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Nieźle rozpoczęli sezon, by później zanotować serię porażek. Aktualnie są na 10 miejscu w lidze po zwycięstwach w dwóch ostatnich spotkaniach i o ile będą faworytem w meczu rozgrywanym w Słupsku, to może się tam wydarzyć wszystko.

Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław: kto wygra mecz?

Nie można pominąć faktu, że w ostatnich czterech meczach Śląsk gra z pewną prawidłowością. Wygrywa mecze u siebie, a na wyjeździe przegrywa. Czy tę serię przerwie w Słupsku? Czarni Słupsk w ostatnich czterech meczach grali na wyjeździe. Przegrali trzy z tych spotkań, jedno wygrali (z Sokołem Łańcut 92-93). Ostatni mecz na swoim parkiecie rozegrali 6.10 z Legią Warszawa i wygrali to spotkanie.

Biorąc pod uwagę, że Czarni rozegrali o jeden mecz mniej od Śląska, a w ostatnich meczach oba zespoły raczej wygrywają u siebie i przegrywają na wyjeździe, mimo że nominalnie silniejsi wydają się być Wrocławianie, to Słupszczanie mają naprawdę realne szanse na wygranie meczu.

Kursy na mecz Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław

Bukmacherzy w roli faworyta widzą gości. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 1,51, podczas gdy na wygraną Czarnych 2,85. Kurs na remis wynosi 12,00. Przypominamy, że wynik dotyczy podstawowego czasu gry, więc o ile w przypadku remisu będziemy musieli w dogrywce poznać zwycięzcę, to remis zaznaczony n kuponie byłby w tej sytuacji wynikiem trafionym.

Dla bezpieczeństwa ci, którzy chcieliby postawić na zwycięstwo gospodarzy, mogą do tego spotkania dobrać niewielki handicap. ETOTO przygotowało na ten mecz dziesiątki możliwych zakładów dotyczących łącznej liczby zdobytych przez zespoły punktów, wyniku jednego zespołu, różnicy zwycięstwa czy wyników w poszczególnych kwartach.

Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław: typy bukmacherskie

Z uwagi na bardzo wyrównany aktualnie poziom obu drużyn sugerujemy mniejszą liczbę zakładów za większe stawki, najlepiej z handicapem, niż więcej zakładów za mniejsze stawki.

  • Zwycięstwo Czarnych Słupsk (2,85)