fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czesław Michniewicz znalazł nowy klub!

Czesław Michniewicz, były selekcjoner reprezentacji Polski, właśnie znalazł nowe zatrudnienie w świecie piłki nożnej. Po opuszczeniu stanowiska trenera reprezentacji Polski po Mistrzostwach Świata w Katarze, Michniewicz nie był związany z żadnym klubem przez pewien czas. Teraz jednak ogłoszono, że dołączył on do saudyjskiego klubu piłkarskiego – Abha Club. To z pewnością ogromna nowość dla trenera i otwiera przed nim nowe wyzwania.

Abha Club – Historia i Pozycja w Saudi Arabian League

Abha Club, klub założony w 1966 roku, jest stosunkowo młodym uczestnikiem saudyjskiej ligi piłkarskiej. Mimo że istnieje od ponad pół wieku, to dopiero od czterech lat rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Arabii Saudyjskiej. W poprzednim sezonie ligowym klub zajął dwunaste miejsce w lidze, co oznaczało miejsce w dolnej połowie tabeli. Abha Club nie dorównuje sukcesom czołowych trzech zespołów ligi, takich jak Al-Nassr czy Al-Hilal FC, które przyciągnęły uwagę światowych mediów za sprawą transferu Cristiano Ronaldo.

Nowe wyzwania dla Czesława Michniewicza

Dla Czesława Michniewicza praca w Abha Club to nowe wyzwanie i możliwość rozwoju jako trenera. Po kontrowersjach związanych z Mistrzostwami Świata, gdzie reprezentacja Polski pod wodzą Michniewicza została wyeliminowana przez Francję w 1/8 finału, trener starał się znaleźć nowe zatrudnienie. Jego styl gry oraz decyzje personalne budziły krytykę zarówno ze strony kibiców, jak i ekspertów. Teraz Michniewicz będzie miał okazję udowodnić swoje umiejętności i skupić się na budowaniu sukcesu z Abha Club.

Cele i oczekiwania

Czesław Michniewicz wchodzi do Abha Club z jasno określonymi celami. Jego priorytetem jest osiągnięcie około 40 punktów w nadchodzącym sezonie i zapewnienie klubowi stabilnej pozycji w środku tabeli.

POLECANE

Banner