fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy Xabi Alonso zostanie następcą Ancelottiego? 

Real Madryt przechodzi kolejną przebudowę, a Carlo Ancelotti bez wątpienia jest jednym z głównych architektów tych zmian. Wprowadził do drużyny między innymi Garcíę, Diaza i Joselu, podczas gdy z drużyną pożegnały się takie gwiazdy jak Karim Benzema, Marco Asensio czy Eden Hazard.

Na tym jednak rewelacje się nie kończą. Coraz częściej do mediów docierają informacje o tym, że zmiana szykuje się także na fotelu szkoleniowca. Jeśli plotki się potwierdzą, to Carlo Ancelotti przeniesie się do Ameryki Południowej, aby wziąć pod swoje skrzydła reprezentację Brazylii. Tutaj trzeba podkreślić, że kontrakt Włocha wygasa w 2024 roku i wiele wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. Kto go zastąpi Ancelottiego w Realu Madryt?

Perez i jego trzyosobowa lista następców Ancelottiego

Florentino Perez, prezes Realu Madryt, miał przygotować listę trzech kandydatów do zastąpienia Ancelottiego, na której znaleźli się Zinedine Zidane, Jose Mourinho i Xabi Alonso. Pierwsza dwójka już wcześniej prowadziła Los Blancos i odnosiła sukcesy, jednak Bild dotarł do informacji, iż to Xabi Alonso znajduje się na celowniku Pereza. Co więcej, jego kontrakt z Bayerem Leverkusen wygasa po następnym sezonie, co może ułatwić pozyskanie go na preferencyjnych warunkach.

Czy Xabi Alonso sprawdzi się w Realu?

41-letni Xabi Alonso objął posadę szkoleniowca w Leverkusem pod koniec zeszłego roku. Trafił na trudny dla klubu moment, ale trzeba przyznać, że poradził sobie z tym wyzwaniem świetnie – zwłaszcza że nie miał wcześniej doświadczenia w trenowaniu drużyn seniorskich.

Czy jego potencjał przełoży się także na wyniki Królewskich? Alonso preferuje ofensywny styl gry i najczęściej stawia na system 3-4-3, a takie ustawienie nie odbiega znacząco od tego stosowanego w Realu na co dzień. 

Spore wyzwanie dla Xabiego

Z przejściem do Realu wiąże się jednak spora odpowiedzialność. Alonso miałby do czynienia z zawodnikami światowej klasy, na których ciąży presja zdobywania najważniejszych piłkarskich tytułów. Z drugiej strony, Xabi, jako były gracz Realu Madryt będzie cieszyć się sporym uznaniem wśród zawodników, a to może stanowić solidną podstawę w tej współpracy.

Xabi Alonso to trener, który ma szanse wypełnienia luki po odejściu Carlo Ancelottiego z Realu Madryt. Jego osiągnięcia jako w Leverkusen pokazują, że ma zarówno zdolności taktyczne, jak i umiejętności zarządzania, co może okazać się kluczowe w prowadzeniu jednego z największych klubów na świecie.

POLECANE

Banner