fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Drużynowy Puchar Świata 2023 na Żużlu: Harmonogram, Składy Drużyn, i Zasady

Drużynowy Puchar Świata na żużlu, który wraca do kalendarza żużlowego po sześcioletniej przerwie, rozpocznie się we Wrocławiu od 25 do 29 lipca 2023 roku. Zmagania podzielone są na dwa dni półfinałowe, z których pierwszy odbędzie się 25 lipca, a drugi dzień później, 26 lipca. W obu półfinałach start wyznaczono na godzinę 19:00.

27 lipca odbędzie się paradę zawodników Betard Sparta, gdzie fani będą mieli okazję spotkać gwiazdy żużla. W piątek 28 lipca przewidziany jest mecz barażowy pomiędzy drużynami, które zajęły drugie i trzecie miejsca w swoich półfinałach. Także start zaplanowano na godzinę 19:00.

Ostatecznie, wielki finał Drużynowego Pucharu Świata na żużlu odbędzie się w sobotę, 29 lipca, o godzinie 20:00. Zwycięzcy dwóch półfinałów oraz meczu barażowego zmierzą się z gospodarzami – drużyną Polski.

Składy Drużyn

W pucharze rywalizować będą drużyny z Czech, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Australii, Danii, Finlandii i Francji. Polska, jako gospodarz, wystąpi w finale. W pierwszym półfinale, które odbędzie się 25 lipca, rywalizować będą zespoły z Czech, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W drugim półfinale, zaplanowanym na 26 lipca, zobaczymy zespoły z Australii, Danii, Finlandii i Francji.

Polska drużyna, składająca się z 10 zawodników, wystąpi w finale pod wodzą Bartosza Zmarzlika. Oczekuje się, że czołowymi zawodnikami innych drużyn będą brytyjscy i australijscy żużlowcy.

Transmisje Telewizyjne

Transmisje półfinałów i meczu barażowego dostępne będą na platformie Player.pl oraz kanałach Eurosport. Finał Drużynowego Pucharu Świata na żużlu będzie można obejrzeć na antenie TTV oraz na Player.pl. W studiu podczas transmisji będą obecni Sebastian Szczęsny i Piotr Protasiewicz, a komentarz zapewnią Michał Korościel i Marcin Kuźbicki. Na potrzeby reportaży przygotowano Marcelinę Rutkowską-Konikiewicz.

Zasady

Drużynowy Puchar Świata na żużlu przeprowadzany jest w formacie mistrzowskim. Zmagania podzielone są na dwie fazy półfinałowe, w których cztery drużyny walczą o awans do finału. Dwie najlepsze drużyny z każdego półfinału przechodzą do meczu barażowego, a zwycięzca tego spotkania zyskuje prawo do gry w finale. W finale zespoły rywalizują o Puchar Ove Fundina, a rywalem wszystkich jest drużyna gospodarzy – Polska, która będzie bronić swojego tytułu.

Miejsce Zawodów

Całe wydarzenie odbywa się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, który ma pomieścić około 13 500 widzów. Bilety na poszczególne mecze są dostępne online oraz w wybranych punktach sprzedaży.

Podsumowanie

Drużynowy Puchar Świata na żużlu to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu żużlowym 2023 roku. Po długiej przerwie wraca do Wrocławia, gdzie najwyższej klasy zawodnicy z różnych krajów będą rywalizować o prestiżowy tytuł mistrza świata. Zachęcamy do kibicowania i wspierania swojej ulubionej drużyny, a przede wszystkim do śledzenia emocjonujących wyścigów, które niewątpliwie dostarczą nam wielu niezapomnianych momentów.

POLECANE

Banner