fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ekstraklasa Kursy Bukmacherskie | Rodzaje Zakładów i Porady

Ekstraklasa — kursy bukmacherskie, rodzaje zakładów i porady dla początkujących graczy

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie i nie inaczej jest też w Polsce. To skłania większość typerów do regularnego obstawiania Ekstraklasy. Owszem, trzeba przyznać, że nie jest to najłatwiejsza liga do typowania, natomiast wszelkie trudności wynagradza wysokimi kursami. Aby to ułatwić, przygotowaliśmy specjalny poradnik! Jak rozumieć kursy w zakładach bukmacherskich i na co zwracać uwagę przed wysłaniem kuponu? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!

Ekstraklasa — zasady i format rozgrywek

Zacznijmy od podstaw – Ekstraklasa to najmocniejsza klasa rozgrywkowa w polskiej piłce nożnej. W trakcie sezonu 18 drużyn walczy nie tylko o Mistrzostwo Polski, ale też o utrzymanie w prestiżowej lidze. Po 30. kolejkach tabela dzieli się na dwie części, a drużyny z mniejszymi zdobyczami punktowymi rywalizują o pozostanie w Ekstraklasie. Dwie najsłabsze ekipy delegowane są do niższej ligi, a w ich miejsce wskakują zespoły, które wywalczyły awans do Ekstraklasy w poprzednim sezonie.

Obstawianie meczów ekstraklasy, czyli wysokie kursy i wiele niespodzianek

Wspomnieliśmy o tym, że obstawianie Ekstraklasy nie należy do najłatwiejszych. Skąd się to bierze? Nasza liga może nie zalicza się do najmocniejszych i daleko jej do angielskiej Premier League, czy włoskiej Serie A, ale zdecydowanie nie brakuje w niej ogromnych emocji. W Ekstraklasie regularnie obserwujemy zaskakujące zwroty akcji, niespodziewane wygrane i porażki, a także ciągłe przetasowania w tabeli Ekstraklasa. Dzięki temu zakłady z wysokimi kursami często okazują się wygrane – na przykład w sytuacji, gdy ligowy lider przegrywa z drużyną zagrożoną spadkiem.

Co to są kursy bukmacherskie?

Kursy bukmacherskie to przede wszystkim mnożniki, które pozwalają oszacować potencjalną wygraną z kuponu postawionego u legalnego bukmachera. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to także jedna z podstawowych wskazówek dla typerów obstawiających mecze różnych dyscyplin sportowych. Dzieje się tak dlatego, iż wysokość kursów bukmacherskich wyliczana jest na podstawie dokładnej analizy sportowej i bezpośrednio odnosi się do procentowych szans wystąpienia danego zdarzenia. 

Jak wykorzystać kursy na Ekstraklasę i wyliczyć prawdopodobieństwo? Aby je obliczyć, wystarczy wykonać proste działanie:

1/kurs bukmacherski = szanse procentowe

Przykładowo:

1/2.00 = 50% szansy wystąpienia zdarzenia

Trzeba przy tym pamiętać, że suma szans dla wygranej gości, gospodarzy i remisu zawsze przekroczy 100%, gdyż w kursie zawarta jest też prowizja, jaką doliczają bukmacherzy do każdego zakładu.

Ekstraklasa – kursy bukmacherskie i ich znaczenie

Bez rozkładania kursów na procentowe szanse, wystarczy pamiętać o tym, że ich wysokość zależy od wyniku przeprowadzonej analizy – formy zespołu, kontuzji poszczególnych zawodników, bezpośredniej historii starć obu drużyn i rangi danego meczu. Ogólna zasada jest prosta: im mniejszy kurs na zakłady bukmacherskie, tym większe szanse wystąpienia danego zdarzenia. Działa to też w drugą stronę: im kursy na Ekstraklasę wyższe, tym szanse będą mniejsze, ale wzrośnie też potencjalna wygrana.

Gdzie obstawiać mecze Ekstraklasy?

Popularność zakładów wzajemnych stale rośnie, a to przekłada się też na coraz większą konkurencję wśród legalnych bukmacherów. Zatem jak wybrać odpowiedniego bukmachera? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na legalność działań, potwierdzaną licencją Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w internecie. Taki dokument zapewnia bezpieczeństwo podczas obstawiania meczów oraz chroni przed ryzykiem związanym z nielegalnymi grami hazardowymi, ponieważ jest on wynikiem rygorystycznych audytów.

Kolejnym ważnym aspektem jest oferta zakładów na mecze Ekstraklasy, dostępna poprzez jego stronę internetową i aplikację mobilną bukmachera. Musisz zwrócić uwagę na dwie kwestie: rynki zdarzeń na poszczególne mecze oraz atrakcyjność kursów, które wpłyną na wysokość potencjalnych wygranych. 

Najwyższe kursy bukmacherskie na Ekstraklasę w ETOTO

Ocena szans na wystąpienie danego zdarzenia, wyliczona przez analityka sportowego, oraz marża bukmachera, wpływają bezpośrednio na kursy. Chociaż szanse procentowe są u wszystkich operatorów podobne, to prowizje ustalane są indywidualnie przez każdego bukmachera. Kto przygotował najlepszą propozycję? Pod tym względem liderem na polskim rynku jest ETOTO. To tam typerzy mogą liczyć na najatrakcyjniejszą ofertę – zwłaszcza w bezpośrednim porównaniu ofert zakładów na Ekstraklasę.

POLECANE

 Banner