fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eliminacje do Euro 2024 – Przegląd – Czerwiec 2023

Wprowadzenie

Eliminacje do Euro 2024 są obecnie w toku, a drużyny z całej Europy rywalizują o miejsce w finałach mistrzostw kontynentu. Eliminacje składają się z wielu grup, w których zespoły rywalizują ze sobą, aby zdobyć awans do turnieju finałowego. Poniżej przedstawiam przegląd eliminacji do Euro 2024 na podstawie dostępnych wyników wyszukiwania.

Podział na grupy

Eliminacje do Euro 2024 są podzielone na 10 grup, w których drużyny rywalizują o awans do turnieju finałowego. Zespoły są podzielone na podstawie rankingu UEFA oraz wyników poprzednich rozgrywek.

Grupa E

W grupie E eliminacji do Euro 2024 aktualnie prowadzi Republika Czeska. Na drugim miejscu znajduje się Polska. Drużyna czeska jest faworytem grupy, ale Polacy także mają duże szanse na awans.

Kolejne mecze Polaków

Najbliższe mecze reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Euro 2024 to:
– 20 czerwca 2023: Mołdawia vs Polska
– 7 września 2023: Polska vs Wyspy Owcze
– 10 września 2023: Albania vs Polska
– 12 października 2023: Wyspy Owcze vs Polska
– 15 października 2023: Polska vs Mołdawia
– 17 listopada 2023: Polska vs Republika Czeska
Polacy mają przed sobą kilka ważnych spotkań, które będą miały duże znaczenie dla ich szans na awans do Euro 2024.

Format kwalifikacji

W ramach eliminacji do Euro 2024, po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy uzyskają bezpośredni awans do turnieju finałowego. Pozostałe trzy miejsca zostaną wyłonione w fazie play-off, w której zmierzą się najlepsze drużyny z Ligi Narodów UEFA.

Podsumowanie

Eliminacje do Euro 2024 są w pełnym toku, a drużyny z całej Europy rywalizują o awans do turnieju finałowego. Polska znajduje się w grupie E, gdzie rywalizuje o awans z Republiką Czeską i innymi drużynami. Mecze eliminacyjne są ważne dla wszystkich zespołów, ponieważ tylko najlepsze drużyny zdobędą bezpośredni awans do Euro 2024, a reszta będzie musiała walczyć w fazie play-off. Będziemy śledzić rozwój eliminacji do Euro 2024 z zainteresowaniem i zobaczymy, które drużyny ostatecznie awansują na mistrzostwa Europy.

POLECANE

Banner