fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eliminacje MŚ 2022 – terminarz i grupy. Z kim spotkają się Polacy?

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze od kilku lat wzbudzają żywe dyskusje wśród pasjonatów piłki nożnej. To będzie pierwszy Mundial w historii, który będzie rozgrywać się w zimie. A to ze względu na warunki pogodowe panujące w państwie gospodarzy. Nim jednak poznamy pełny zestaw zakwalifikowanych drużyn do turnieju finałowego czekają nas emocjonujące eliminacje MŚ 2022 w strefie europejskiej. 7 grudnia rozlosowano skład wszystkich grup, których zwycięzcy zmierzą się w prestiżowej imprezie. Natomiast zdobywcy drugich miejsc powalczą o wyjazd do Kataru w turnieju barażowym. Póki co jedyną reprezentacją, która ma zapewnione miejsce w imprezie jest Katar.

Grupy na eliminacje Mistrzostw Świata 2022

54 europejskich państw zostało podzielone na 10 grup pięcio oraz sześcio zespołowych. Emocjonująco zapowiada się rywalizacja o awans w grupie C, gdzie zmierzą się drużyny Włoch, Szwajcarii, Irlandii Północnej, Bułgarii i Litwy. Szczególnie starcia pomiędzy Włochami a Szwajcarią dostarczą nam dużą dawkę sportowych wrażeń. Podobnie jak w przypadku grupy G, gdzie przyporządkowana została Holandia, Turcja, Norwegia, Czarnogóra, Łotwa i Gibraltar. W tym przypadku zarówno Holandia, Turcja oraz Norwegia stoczą zacięty bój o wyjazd do słonecznego Kataru. Grupy na eliminacje MŚ 2022 zawierają jeden wyjątek w stosunku do historycznych starć. UEFA zezwoliła po raz pierwszy na udział w eliminacjach drużyny spoza Starego Kontynentu. Mowa oczywiście o reprezentacji gospodarzy, która w ramach przygotowań do turnieju zmierzy się z drużynami grupy A w formie meczów towarzyskich. Wśród rywali znajdują się zespoły Portugalii, Serbii, Irlandii, Luksemburga oraz Azerbejdźanu. Transmisje sportowe z udziałem tych zespołów z pewnością będą cieszyły się zainteresowaniem. Ponieważ spora część piłkarskiego świata interesuje się dyspozycją państwa leżącego nad Zatoką Perską.

Rywale Reprezentacji Polski w walce o wyjazd do Kataru 

Równie ciekawie zapowiada się przebieg eliminacji w grupie I. To grupa bliska sercom wszystkich Polaków wspierających kadrę narodową. Reprezentacja pod wodzą Jerzego Brzęczka odbędzie cykl spotkań z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą oraz San Marino. Szczególnie elektryzująco zapowiadają się potyczki z Anglią, z którą to jedynie raz historii wygraliśmy. Niemniej jednak do dzisiaj wielu kibiców wspomina pamiętny występ naszego zespołu, kiedy to bramkarz Jan Tomaszewski zatrzymał napór Anglików zapewniając nam remis 1:1 i awans do Mistrzostw Świata w 1974 roku. Nadszedł czas, aby współcześni piłkarze ponownie wpisali się na karty historii. Takich nawiązań może być także sporo podczas starcia z Węgrami, z którymi w przeszłości w 32 spotkaniach tylko 8 razy wynik padł na korzyść Polski. Zakłady sportowe póki co upatrują faworyta w zespole Anglików. Niemniej jednak piłka nożna bywa zaskakująca i wcale nie jest powiedziane, że nasza kadra narodowa nie potwierdzi tego swoją dobrą dyspozycją.

Eliminacje MŚ 2022 – terminarz

Wśród eksperckich opinii nie brakuje głosów, że podczas Eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze polska grupa będzie jedną z bardziej wyrównanych. Cykl spotkań ze względu na zmiany wywołane sytuacją epidemiologiczną w Europie przeplatać się będzie z finałami Mistrzostw Europy 2020. Pierwsze spotkania Reprezentacji Polski w ramach eliminacji zostaną rozegrane już na początku przyszłego roku. 25,28 oraz 31 marca zmierzymy się kolejno z Węgrami, Andorą i Anglią. Tuż po Mistrzostwach Europy 2,5 i 8 września czekają nas pojedynki z Albanią, San Marino i Anglią. Kolejne zgrupowanie to rewanże z San Marino oraz Albanią 9 i 12 października. O ostatnie 6 punktów Reprezentacja Polski powalczy 12 oraz 15 listopada z Andorą i Węgrami. Czeka nas emocjonujący rok pod względem rywalizacji o najwyższe cele naszej krajowej drużyny. Pozostaje mieć nadzieję, że zarówno zbliżające się Mistrzostwa Europy 2020 jak i Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 zakończymy sukcesami kadry.

POLECANE

 Banner