fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Everton – Luton Typy, Kursy, Zakłady 30.09.2023

W dniu 30.09 odbędzie się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Everton i Luton. Spotkanie to ma miejsce w ramach rozgrywek Premier League, na stadionie Goodison Park w Liverpoolu, w Anglii. Obie drużyny wchodzą w rundę siódmą, a mecz ten przyciąga uwagę zarówno kibiców, jak i osób zainteresowanych obstawianiem wyników. Przedstawimy analizę obu zespołów oraz przyjrzymy się najważniejszym statystykom, które mogą pomóc nam w typowaniu zakładów bukmacherskich na to spotkanie.

Analiza drużyn

Everton

Drużyna Everton zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Premier League. W sześciu rozegranych meczach zanotowali jedno zwycięstwo, jedną porażkę i cztery remisy. Ich najlepszym strzelcem jest Doucoure Abdoulaye, który zdobył 2 gole. Zawodnikiem z największą liczbą asyst w drużynie Everton jest McNeil Dwight, który w trzech meczach zanotował 1 asystę. Bilans bramkowy drużyny Everton to 5 strzelonych goli i 10 straconych.

Luton

Zespół Luton znajduje się na 18. miejscu w tabeli Premier League. W pięciu rozegranych meczach nie zdołali jeszcze odnieść zwycięstwa, zanotowali natomiast jedną porażkę i cztery remisy. Ich najlepszym strzelcem jest Morris Carlton, który również zdobył 2 gole w pięciu meczach. W drużynie Luton to właśnie on ma również najwięcej asyst – 1. Bilans bramkowy drużyny Luton to 3 strzelone gole i 11 straconych.

Statystyki

Podsumowując statystyki obydwu drużyn, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych wskaźników. Drużyna Everton ma nieco lepszy bilans bramkowy, zdobywając 5 goli i tracąc 10, podczas gdy drużyna Luton zdobyła 3 gole i straciła 11. Jeśli chodzi o celność strzałów, Everton ma przewagę, osiągając 5.2 celnych strzałów na mecz, podczas gdy Luton ma wynik 2.4. Warto również wiedzieć, że drużyna Everton wykonuje więcej rzutów rożnych, a ich posiadanie piłki wynosi 45.3%. W kwestii kartek, Everton otrzymał 2 żółte kartki, podczas gdy Luton 1.6.

Typy Bukmacherskie

Prognozowany przebieg meczu

Biorąc pod uwagę formę obu drużyn, można oczekiwać wyrównanego spotkania. Everton znajduje się wyżej w tabeli i ma przewagę w bilansie bramkowym, jednak remisy w ostatnich meczach pokazują, że mogą mieć trudności z wygraniem spotkania. Luton, pomimo słabszej pozycji w tabeli, również prezentuje stabilną formę. Możemy się spodziewać zaciętej rywalizacji i walki o punkty.

Najbardziej Prawdopodobne Wyniki

Według kursów bukmacherskich dostępnych na ETOTO, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zwycięstwo Evertonu. Kurs na zwycięstwo Evertonu wynosi 1.59, natomiast kurs na zwycięstwo Lutonu wynosi 6.21. Jeśli obstawiamy podwójną szansę, czyli zakład 1X, kurs wynosi 1.14 na korzyść Evertonu, a 2.38 na korzyść Lutonu. Kurs na remis wynosi 4.02.

Prognozy i Strategie Zakładów

Przyglądając się statystykom i kursom bukmacherskim, warto wziąć pod uwagę kilka strategii i typów zakładów. Jeśli nie jesteśmy pewni wyniku, opcja podwójnej szansy (1X, 12, X2) może być dla nas atrakcyjna. Jeśli znamy formę poszczególnych graczy, warto rozważyć zakład na strzelca bramki. W przypadku tego meczu, warto zwrócić uwagę na Doucoure Abdoulaye z Evertonu, który jest ich najlepszym strzelcem, oraz na Morris Carlton z Lutonu, który również ma na koncie 2 gole. Inną interesującą opcją może być handicap azjatycki, jeśli uważamy, że jedna z drużyn jest zdecydowanie silniejsza.

Jak Grać?

Jeśli chodzi o obstawianie zakładów bukmacherskich na mecz Everton – Luton, warto zapoznać się z kursami dostępnymi na ETOTO. Kursy bukmacherskie na spotkanie przedstawiają się następująco:

– 1X2: Everton: 1.59, X: 4.02, Luton: 6.21
– Podwójna szansa: 1X: 1.14, 12: 1.25, X2: 2.38
– Remis = zwrot: Everton: 1.21, Luton: 4.42
– 1. połowa – dokładny wynik: 0:0: 2.75, 1:0: 3.30, 0:1: 7.50, 2:0: 8.00, 1:1: 9.50, Inny: 16.00, 2:1: 24.00, 0:2: 43.00, 1:2: 55.00, 2:2: 100.00
– Luton wygra lub poniżej 2.5: Tak: 1.57, Nie: 2.30
– Luton suma 0.5 goli: Poniżej 0.5 goli: 2.00, Powyżej 0.5 goli: 1.75

Analizując te kursy, możemy dopasować swoje typy do swoich preferencji i podejść do obstawiania.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Evertonem a Lutonem zapowiada się emocjonująco ze względu na stabilną formę obu drużyn. Choć Everton ma przewagę jako drużyna wyżej w tabeli, Luton również pokazuje, że potrafią nawiązać równorzędną walkę. W związku z tym, typowanie zakładów powinno być dobrze przemyślane i oparte na analizie statystyk oraz kursów bukmacherskich. ETOTO oferuje różne bonusy i promocje, które mogą zwiększyć nasze szanse na wygraną. Czy Everton utrzyma swoją przewagę w tabeli czy może Luton zaskoczy? Tego dowiemy się już wkrótce na Goodison Park.