fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FC Barcelona – Alaves Typy, Kursy, Zakłady 12.11.2023

Już niedługo odbędzie się pasjonujące starcie między FC Barcelona a Alaves w ramach kolejki 13 ligi LaLiga. Obie drużyny przygotowują się do tego meczu, licząc na zdobycie cennych punktów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej obu drużynom, przeanalizujemy ich statystyki oraz przedstawimy typy bukmacherskie, opierając się na kursach dostępnych na bukmacherce ETOTO.

Analiza drużyn

FC Barcelona

FC Barcelona znajduje się na 3. pozycji w tabeli. Drużyna ta odniosła już 8 zwycięstw w 12 spotkaniach, remisując jedno i przegrywając trzy. Ich najbardziej efektywnym strzelcem jest Robert Lewandowski, który w 10 meczach zdobył 5 goli. Swoją wartość pokazał także jako asystent, zaliczając 3 asysty. Barcelona prezentuje stabilną formę, a ich ostatni mecz zakończył się porażką 1:0 z Szachtarem Donieck. Drużyna ma jednak zdecydowaną przewagę w zakresie zdobytych i straconych goli, z dorobkiem 24 strzelonych bramek i tylko 12 puszczone.

Alaves

Przeciwnikiem Barcelony będzie Alaves, który zajmuje 14. miejsce w tabeli. Drużyna ta ma na swoim koncie 3 zwycięstwa, 3 porażki i 6 remisów w 12 rozegranych meczach. Ich najlepszym strzelcem jest Samuel Omorodion, który zdobył 3 gole w 11 spotkaniach. W zespole Alaves, Jon Guridi jest liderem podań, z 3 asystami w 11 występach. Mimo że drużyna prezentuje stabilną formę, jej wyniki nie są na tyle imponujące, by dominować nad Barceloną. Alaves ma na swoim koncie 10 strzelonych bramek i 16 straconych.

Statystyki

Przeanalizujmy teraz kilka istotnych statystyk dotyczących obu drużyn. FC Barcelona w dotychczasowych meczach miało średnio 6.8 strzałów celnych i 4.8 strzałów niecelnych na mecz, a także aż 6.3 rzutów rożnych. Ich posiadanie piłki wynosi średnio 65.3%. Żółte kartki są także częstością w drużynie Barcelony, z przeciętnie 2.3 żółtymi kartkami na mecz. Alaves z kolei miało średnio 4.2 strzałów celnych i 5.8 strzałów niecelnych na mecz, a także 4.7 rzutów rożnych. Ich posiadanie piłki wynosi średnio 45.8%. Zawodnicy Alaves z kolei widują więcej żółtych kartek, z przeciętnie 2.4 kartkami na mecz.

FC Barcelona – Alaves: Typy Bukmacherskie

Prognozowany przebieg meczu

Analizując formę obu drużyn oraz ich statystyki, można oczekiwać, że FC Barcelona będzie dominować w tym meczu. Biorąc pod uwagę bramki strzelone i stracone, wydaje się, że mają solidny atak i dobrze ustawioną obronę. Alaves natomiast może mieć problemy z kontrowaniem ofensywy Barcelony, której wyniki i statystyki są znacznie lepsze.

Najbardziej Prawdopodobne Wyniki

Na podstawie dostępnych na ETOTO kursów, można stwierdzić że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zwycięstwo FC Barcelona (kurs 1.26). Również zwrócenie uwagi na typ podwójnej szansy (1X) dla Barcelona (kurs 1.06) może być dobrym wyborem ze względu na wysoką stabilność i jakość drużyny.

Kursy bukmacherskie na mecz FC Barcelona – Alaves:

  • Wygra FC Barcelona: 1.26
  • Remis: 6.31
  • Wygra Alaves: 11.50

Prognozy i Strategie Zakładów

Podwójna szansa (1X) może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy są niepewni wyniku. Inną strategią jest obstawienie zakładu na strzelca bramki, patrząc na historię bramkową zawodników. W tym przypadku, postawienie na Roberta Lewandowskiego jako najlepszego strzelca Barcelony (kurs 3.45) może być opłacalne. Handicap azjatycki (AH) jest również godnym uwagi, szczególnie w przypadku przewidywalnej dominacji Barcelony.

Jak Typować Mecz FC Barcelona – Alaves?

Aby mieć większe szanse na wygraną, warto skorzystać z różnych zakładów oferowanych przez ETOTO. Jeśli nie jesteś pewien wyniku, opcja podwójnej szansy (1X, 12, X2) może być dla Ciebie. Jeśli znasz formę poszczególnych graczy, warto rozważyć zakład na strzelca bramki. Handicap azjatycki jest również ciekawym wyborem, szczególnie jeśli masz pewność co do formy jednej z drużyn.

Podsumowanie

Przed nami emocjonujący mecz między FC Barcelona a Alaves. Barcelona ma przewagę zarówno pod względem pozycji w tabeli, jak i statystyk dotyczących strzelonych i straconych bramek. Według kursów dostępnych na ETOTO, Barcelona jest faworytem tego starcia. Niemniej jednak, jak zawsze w sporcie, wszystko może się zdarzyć. Graj odpowiedzialnie i miej na uwadze nasze przedstawione typy bukmacherskie, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Adrian Jędrzejczyk

Adrian Jędrzejczyk

Content & SEO Specialist w ETOTO. Nie tylko fan sportu, ale też copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich.