fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FC Liverpool – Sezon 2023/24: Skład, Historia i Przewidywania Premier League

W sezonie 2023/24, FC Liverpool, klub z bogatą historią i prestiżowymi osiągnięciami, przystąpi do Premier League z ambicją powrotu na szczyt angielskiego futbolu. Po zakończeniu pięcioletniej passy występów w Lidze Mistrzów, Liverpool zmierzy się z wyzwaniem gry w Lidze Europy, po zakończeniu poprzedniego sezonu na piątym miejscu w Premier League.

Skład

 1. Alisson (Bramkarz, wartość rynkowa: 35,00 mln €)
 2. Caoimhín Kelleher (Bramkarz, wartość rynkowa: 12,00 mln €)
 3. Adrián (Bramkarz, wartość rynkowa: 800 tys. €)
 4. Ibrahima Konaté (Środkowy obrońca, wartość rynkowa: 38,00 mln €)
 5. Virgil van Dijk (Środkowy obrońca, wartość rynkowa: 35,00 mln €)
 6. Joe Gomez (Środkowy obrońca, wartość rynkowa: 22,00 mln €)
 7. Joel Matip (Środkowy obrońca, wartość rynkowa: 12,00 mln €)
 8. Nathaniel Phillips (Środkowy obrońca, wartość rynkowa: 4,00 mln €)
 9. Andrew Robertson (Lewy obrońca, wartość rynkowa: 40,00 mln €)
 10. Konstantinos Tsimikas (Lewy obrońca, wartość rynkowa: 18,00 mln €)
 11. Trent Alexander-Arnold (Prawy obrońca, wartość rynkowa: 65,00 mln €)
 12. Stefan Bajcetic (Defensywny pomocnik, wartość rynkowa: 13,00 mln €)
 13. Alexis Mac Allister (Środkowy pomocnik, wartość rynkowa: 65,00 mln €)
 14. Curtis Jones (Środkowy pomocnik, wartość rynkowa: 25,00 mln €)
 15. Thiago (Środkowy pomocnik, wartość rynkowa: 15,00 mln €)
 16. Dominik Szoboszlai (Ofensywny pomocnik, wartość rynkowa: 50,00 mln €)
 17. Harvey Elliott (Ofensywny pomocnik, wartość rynkowa: 35,00 mln €)
 18. Luis Díaz (Lewy napastnik, wartość rynkowa: 75,00 mln €)
 19. Cody Gakpo (Lewy napastnik, wartość rynkowa: 55,00 mln €)
 20. Diogo Jota (Lewy napastnik, wartość rynkowa: 50,00 mln €)
 21. Mohamed Salah (Prawy napastnik, wartość rynkowa: 65,00 mln €)
 22. Darwin Núñez (Środkowy napastnik, wartość rynkowa: 65,00 mln €)

Historia

Liverpool ma bogatą historię sukcesów w angielskim futbolu. Zdobyli oni 19 tytułów mistrza Anglii, 6 Pucharów Europy/Ligi Mistrzów oraz 3 Puchary UEFA/Ligi Europy. Drużyna z Anfield jest również zdobywcą 15 Pucharów Anglii i 4 Pucharów Ligi Angielskiej.

Pod wodzą Jürgena Kloppa, Liverpool wrócił do świetności, zdobywając Ligę Mistrzów w sezonie 2018/19 i Premier League w sezonie 2019/20 po 30-letniej przerwie.

Przewidywania na sezon 2023/24

Zwolennicy Liverpoolu oczekują, że w nadchodzącym sezonie klub będzie aspirujący do powrotu na szczyt Premier League. Chociaż Manchester City pozostaje zespołem, którym będzie bardzo trudno odebrać tytuł mistrzowski, Liverpool ma potencjał, aby stanowić poważne zagrożenie dla drużyny Pepa Guardioli.

Wspomniany superkomputer oraz eksperci ESPN zgadzają się co do tego, że Liverpool ma potencjał na powrót do walki o tytuł mistrzowski. Ostatnio zajmowali miejsca na podium lub blisko niego, co pokazuje, że pozostają silnym zespołem. Kluczowym elementem będzie kontynuowanie dobrej formy napastników, takich jak Salah, Mane i Jota, a także potencjalne wzmocnienia w linii pomocy i obrony.

Pewnym wyzwaniem będzie walka o pierwszą czwórkę, aby zapewnić sobie powrót do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Premier League jest coraz bardziej konkurencyjna, a tradycyjne „Wielkie Sześć” cierpią na coraz większą konkurencję ze strony zespołów takich jak Newcastle United i Aston Villa. Liverpool będzie musiał być na najwyższym poziomie, aby osiągnąć ten cel.

Skarb Kibica Premier League

Na koniec, warto wspomnieć o „Skarbie Kibica Premier League” – nieocenionym wsparciu, jakie kibice oferują swoim drużynom. Atmosfera na Anfield jest jednym z najbardziej znanych aspektów wspierania drużyny, a lojalność i pasja kibiców Liverpoolu są znane na całym świecie. Biorąc pod uwagę oddanie fanów, drużyna będzie miała nieocenione wsparcie podczas każdego meczu.

Wnioski

FC Liverpool w sezonie 2023/24 będzie aspirujący do powrotu na szczyt angielskiego futbolu. Mając w swoim składzie utalentowanych zawodników i wspierani przez wiernych kibiców, Liverpool będzie z pewnością czołowym zespołem Premier League i aspirującym do osiągnięcia kolejnych sukcesów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Walka o tytuł mistrzowski i miejsce w pierwszej czwórce będzie niezwykle emocjonująca, i możemy spodziewać się wielu ekscytujących momentów w nadchodzącym sezonie Premier League.

POLECANE

 Banner