fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gospodarze EURO 2020. Gdzie zagramy?

Na 60. rocznicę turnieju, który wyłania najlepszy europejski zespół Michel Platini postanowił go zorganizować w 12 miastach z 12 krajów. W tym artykule krótko zapoznamy Was z tymi wszystkimi miejscami.

Gospodarze EURO 2020 – dlaczego jest ich aż tylu?

Dzień przed finałem Mistrzostw Europy w 2012 roku organizowanym w Polsce i Ukrainie ówczesny prezydent UEFA Michel Platini zasugerował, żeby rocznicowe Mistrzostwa rozłożyć na 12 lub 13 miast z całego kontynentu. 6 grudnia tego samego roku UEFA już oficjalnie ogłosiła, że ten turniej odbędzie się w wielu miastach z całego Starego Kontynentu. Kogo wytypowana na gospodarzy Mistrzostw Europy 2020? Warto zaznaczyć, że państwa, które organizują te Mistrzostwa, nie miały zapewnionego udziału w turnieju finałowym. Mistrzostwa Europy możecie stawiać w legalnych zakładach bukmacherskich EURO 2020 ETOTO. Unia Europejskich Związków Piłkarskich tłumaczyła tą decyzję ogólnoeuropejskim kryzysem w strefie euro.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy?

19 września 2014 roku UEFA ogłosiła 13 miast, które zorganizują ten turniej. Kto będzie gospodarzami EURO 2020 i jak to się stało, że zostało 12? 7 grudnia 2017 roku UEFA w obawie, że Bruksela nie zdąży wybudować stadionu na czas, usunęła Belgów z listy. Już teraz wiemy, że EURO odbędzie się najwcześniej w 2021 roku, co z Belgami? Odpowiedź powinniśmy poznać już niebawem. Wybrano, że te rozgrywki będą rozgrywane w: Amsterdamie (Holandia), Baku (Azerbejdżan), Bilbao (Hiszpania), Budapeszcie (Węgry),Bukareszcie (Rumunia), Dublinie (Irlandia), Glasgow (Szkocja), Kopenhadze (Dania), Londynie (Anglia), Monachium (Niemcy), Petersburgu (Rosja) i w Rzymie (Włochy).

Odrzucono kandydatury na gospodarzy Mistrzostw Europy 2020: Cardiff (Walia), Jerozolimy (Izrael), Mińsku (Białoruś), Skopje (Macedonia Północna), Sofii (Bułgaria), Solny (Szwecja) i wcześniej wspomnianej Belgii.

PZPN początkowo zgłosiło kandydaturę Warszawy i Chorzowa, ale wycofali ją. Stwierdzili, że szanse na organizację EURO 2020 są niewielkie. Anulowano też aplikacje: Berlina i Dortmundu (Niemcy), Kijowa (Ukraina), Moskwy (Rosja) i Paryża (Francja).

Nie masz jeszcze konta online w legalnych zakładach bukmacherskich? Zarejestruj się i skorzystaj z oferty powitalnej! Zobacz też, jak obstawiać mecze piłkarskie.