fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grupa Polski w Eliminacjach Euro 2024 – Z kim gra Polska 2023?

W eliminacjach Euro 2024 polska reprezentacja piłkarska rywalizuje w ramach grupy E. Polska jest jednym z 53 zespołów podzielonych na 10 grup eliminacyjnych. Należy zaznaczyć, że Niemcy, jako gospodarze turnieju, nie biorą udziału w eliminacjach, a Rosja została wykluczona z powodu inwazji na Ukrainę.

Grupa E eliminacji Euro 2024 składa się z sześciu drużyn, a obecnie prowadzi ją Czechy. Polska zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy E.

Terminarz Meczów Polski w Eliminacjach Euro 2024

Poniżej przedstawiam terminarz meczów polskiej reprezentacji w ramach eliminacji Euro 2024 w grupie E:

  • Polska vs. Mołdawia
  • Polska vs. Wyspy Owcze
  • Albania vs. Polska
  • Wyspy Owcze vs. Polska
  • Polska vs. Czechy

Przebieg Turnieju i Kwalifikacje do Euro 2024

Dwie najlepsze drużyny z grupy E awansują bezpośrednio do finałowego turnieju Euro 2024. Pozostałe trzy miejsca zostaną rozstrzygnięte poprzez baraże, w których wezmą udział najlepsze drużyny z Ligi Narodów, które nie zapewniły sobie bezpośredniej kwalifikacji.

Turniej finałowy Euro 2024 odbędzie się w różnych miastach Niemiec, gdzie 24 drużyny będą rywalizować o tytuł mistrza Europy. Obecnie Włochy są obrońcami tytułu, zdobywając mistrzostwo Europy w 2021 roku.

Warto również zaznaczyć, że selekcjoner polskiej reprezentacji dokonał pewnych niespodziewanych zmian w składzie na zgrupowanie. M.in. Kamil Grosicki, który niedawno został uznany najlepszym piłkarzem Ekstraklasy, nie został powołany do reprezentacji. Grosicki wyraził swoje rozczarowanie na Twitterze, jednocześnie akceptując decyzję selekcjonera, który ma swoją własną wizję zespołu.

POLECANE

Banner