fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hubert Hurkacz na Wimbledonie 2021

Dzięki występowi na Wimbledonie 2021, Hubert Hurkacz trafił już do elitarnego grona najlepszych tenisistów na świecie. Po dotarciu do półfinału awansował bowiem na 11 miejsce w rankingu ATP, czyli najlepsze w swojej karierze. Jak wyglądała jego droga podczas minionego turnieju Wielkiego Szlema?

Bez straty seta do trzeciej rundy

Rozstawiony z numerem 14 na turniej Wimbledonu Hurkacz podczas pierwszych rund trafiał na zawodników nierozstawionych, co zdecydowanie ułatwiło mu rywalizację. Podczas pierwszej rundy zmierzył się z Włochem Lorenzo Musettim, którego pokonał 6:4, 7:6 i 6:1.

Kolejne spotkanie to potyczka z Amerykaninem Marcosem Gironem, którego Hurkacz także pokonał gładko 6:3, 6:2 i 6:4. Podobnie dla Polaka zakończyła się kolejna runda turnieju. W niej zmierzył się z Aleksandrem Bublikiem z Kazachstanu, którego także w trzech setach zwyciężył 6:3, 6:4 i 6:2.

Wygrana z rosyjską gwiazdą

Hubert Hurkacz doskonale zaprezentował się zwłaszcza w czwartej rundzie turnieju na kortach Wimbledonu, zwyciężając z rozstawionym z numerem dwa Rosjaninem, Daniiłem Miedwiediewem. Walka trwała 5 setów i zakończyła się wynikiem 2:6, 7:6, 3:6, 6:3 i 6:3 dla Polaka. Tym samym Hurkacz awansował do ćwierćfinału, w którym czekał na niego Roger Federer.

Triumf polskiego pretendenta

Roger Federer to aż ośmiokrotny triumfator Wimbledonu, choć od kilku lat Szwajcar prezentuje nieco słabszą formę. Tym razem również nie udało mu się awansować do półfinału, bowiem na drodze stanął mu właśnie Hubert Hurkacz. Polak pokonał rywala w trzech setach, wynikiem 3:6, 6:7, 0:6, co pozwoliło mu na spektakularny i niespodziewany awans do kolejnej rundy Wimbledonu.

Z ziemi włoskiej

Potyczka z Matteo Berrettininim okazała się być dla Polaka ostatnim meczem podczas prestiżowego turnieju, choć Hurkacz postawił rywalowi twarde warunki, zwłaszcza w drugiej części spotkania. Finalnie jednak mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:0, 6:7 i 6:4 dla Berettiniego, który tym samym awansował do finału turnieju, w którym przegrał z Novakiem Djokovicem, co przewidywały zakłady bukmacherskie.

Występ Huberta Hurkacza na Wimbledonie 2021 odbił się szerokim echem w całym tenisowym świecie. Polak pokazał dzięki niemu, że jest w stanie wygrywać z największymi gwiazdami światowego tenisa, walcząc z nimi na równi.