fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hubert Hurkacz – Novak Djokovic: typy, kursy, transmisja (16.11.2023)

W niedzielę wystartował podsumowujący sezon tenisowy mężczyzn ATP Finals 2023. W zeszłorocznym Finale najlepszy okazał się Novak Djokovic. Tym razem po dwóch rozegranych meczach w grupie nie jest jeszcze pewny awansu, a powalczy o ten awans niespodziewanie z Hubertem Hurkaczem.

Djokovic – Hurkacz, gdzie oglądać?

  • Novak Djokovic – Hubert Hurkacz
  • Data: 16.11.2023, czwartek, godz. 14:30 (szacowany czas, nie wcześniej)
  • Miejsce: Turyn
  • Transmisja: Eurosport 2 oraz Player.pl

Hubert Hurkacz w ATP Finals

Niemal do końca trwała walka Hurkacza o dostanie się do turnieju, do którego wchodzi tylko 8 najlepszych tenisistów z rankingu ATP. Ostatecznie Polak był dziewiąty i został tylko rezerwowym, pojawi się jednak w turnieju na jeden mecz. Co prawda będzie to jego jedyny mecz, bo Polak nie ma szans po jednym meczu wyjść z grupy bez względu na jego wynik, ale i tak będzie to wielkie wydarzenie. Rywalem Hurkacza będzie uznawany przez wielu za najlepszego tenisistę w historii Novak Djokovic.

ATP Finals 2023: Hurkacz – Djoković

Djokovic trafił do Grupy Zielonej z Jnnikiem Sinnerem, Stefanosem Tsitsipasem i Holgerem Rune. Niestety Grek już na początku drugiego mecz, we wtorek, z Rune, doznał kontuzji, przez którą nie tylko musiał poddać mecz, ale też wycofać się z turnieju. Zgodnie z regulaminem w ostatniej kolejce grupowej zastąpi go pierwszy rezerwowy, którym jest Hurkacz i będzie to dla polskiego tenisisty wielkie zakończenie sezonu.

W Grupie Czerwonej walczą Carlos Alcaraz, Daniił Miedwiediew, Andriej Rublow i Alexander Zverey. Po dwóch kolejkach liderem grupy z niemal pewnym awansem do półfinału jest Miedwiediew. Jego rodak – Rublov ma na koncie dwie porażki a walkę o drugie miejsce w półfinale do końca będą toczyć Zwerey i Alcaraz. Ten drugi niespodziewanie w tej chwili zajmuje dopiero trzecie miejsce w grupie.

Hurkacz – Djokovic: typy bukmacherskie

Djokovic obok będącego już na sportowej emeryturze Rogera Federera jest rekordzistą w liczbie triumfów w tej imprezie, wygrał ją już sześć razy. Serb będzie oczywiście faworytem tego meczu, w końcu jest liderem rankingu i żywą ikoną tego sportu. W drugim meczu grupowym Djokovic przegrał jednak niespodziewanie z Sinnerem. Była to jego pierwsza porażka od 16.07, kiedy musiał uznać wyższość rywala w finale Wimbledonu.

Kursy bukmacherskie na mecz Hurkacz – Djokovic

Djokovic wygrał już sześć spotkań z Hurkaczem z rzędu, ale ostatni z nich, w czwartej rundzie tegorocznego Wimbledonu był niezwykle zacięty. Ostatecznie Serb wygrał w czterech setach (7:6, 7:6, 5:7, 6:4). Kurs na zwycięstwo Djokovica wynosi 1,16, na Polaka 5,25. Ciekawe typy można znaleźć obstawiając dokładny wynik meczu. Kurs na zwycięstwo Serba 2-0 wynosi 1,57, na wynik 2-1 3,65. Kursy na zwycięstwo Hurkacza bez względu na jego rozmiary wynosi 9,50.

Hurkacz – Djokovic: kursy w ETOTO

  • Wygra Hubert Hurkacz: 5.25
  • Wygra Novak Djokovic: 1.16

Nasze typy:

  • Zwycięstwo Djokovica (1,16)
  • Zwycięstwo Djokovica 2-1 (3,65)

Pula nagród na ATP Finals 2023

Poza prestiżem i punktami rankingowymi na najlepszych zawodników czekają wysokie nagrody finansowe. Pula nagród wynosi 15 milionów dolarów. Za zwycięstwo bez porażki w turnieju można otrzymać rekordowe 4,8 mln dolarów. Za samo zwycięstwo w finale nagroda wynosi 2,2 mln, za zwycięstwo w półfinale 1,1 mln, za każde zwycięstwo w grupie 390 tys. dolarów, a za samą obecność na miejscu jako rezerwowy, co wyjątkowo w tym sezonie jest interesującą informację dla polskich kibiców – 152 tysiące dolarów.