fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile drużyn zagra na Euro 2024?

Ile drużyn zagra na Euro 2024?

Euro 2024, jeden z najważniejszych turniejów piłkarskich w Europie, zgromadzi 24 drużyny narodowe. To znaczący wzrost w porównaniu do wcześniejszych edycji, w których brało udział 16 zespołów. Rozszerzenie liczby uczestników wprowadza większą rywalizację i daje szansę mniejszym i mniej znanym drużynom na udział w mistrzostwach.

Tradycyjne potęgi europejskiego futbolu, takie jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Anglia, Belgia i Portugalia, są już blisko zapewnienia sobie miejsca na Euro 2024, mimo że większość swoich meczów kwalifikacyjnych ma jeszcze przed sobą. Istnieje kilka innych drużyn, takich jak Chorwacja, Polska, Czechy, Holandia, Szwajcaria i Serbia, które również są w dobrej pozycji do awansu.

Proces kwalifikacji do Euro 2024 obejmuje mecze grupowe, które trwają od marca 2023 do listopada 2023 roku, oraz baraże, które odbędą się w marcu 2024 roku. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na kwalifikacje jest Liga Narodów UEFA, która zagwarantowała miejsce w barażach dla najlepszych 12 drużyn, które nie zakwalifikują się bezpośrednio.

W sumie 24 drużyny zagrają na Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech. Turniej rozpocznie się 14 czerwca 2024 roku i potrwa do 14 lipca 2024 roku. Mecze będą rozgrywane w 10 miastach na terenie Niemiec, a sama impreza przyniesie wiele emocji, pasji i niezapomnianych piłkarskich momentów dla kibiców z całego kontynentu.

POLECANE

Banner