fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile Lat ma Luka Modrić?

Luka Modrić to imię, które każdy miłośnik piłki nożnej zna doskonale. Chorwacki pomocnik, który zasłynął z gry w Realu Madryt, jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy swojego pokolenia.

Kariera Piłkarska

Kariera Modrića jest niewątpliwie imponująca. Swoją przygodę z futbolem rozpoczął w 1996 roku w klubie Zadar, a profesjonalną karierę rozpoczął w 2003 roku w Dinamo Zagrzeb. Po czterech latach gry dla Tottenhamu, Modrić przeniósł się do Realu Madryt w 2012 roku. Jest to klub, w którym osiągnął największe sukcesy, zdobywając wiele ważnych trofeów i stając się jednym z kluczowych graczy drużyny.

Modrić zdobył liczne nagrody, w tym prestiżową Złotą Piłkę w 2018 roku. Na przestrzeni swojej kariery zdobył 23 ważne trofea, co potwierdza jego talent i umiejętności. Jest również bardzo ważnym graczem dla reprezentacji Chorwacji, dla której gra od 2006 roku. Był czołową postacią w drużynie podczas Mistrzostw Świata 2018, gdzie otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego gracza turnieju.

Gra na Boisku

Główną pozycją, na której gra Modrić, jest środkowy pomocnik, ale potrafi również skutecznie występować jako ofensywny pomocnik. Jego wszechstronność, wizja gry i precyzyjne podania sprawiają, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych i nieprzewidywalnych graczy na świecie.

Życie Prywatne

Życie prywatne Modrića jest równie interesujące. Jest synem Stipe, który był żołnierzem chorwackiej armii. Luka Modrić ma trójkę dzieci – Emę, Sofię i Ivano. Warto również wspomnieć, że podczas swojego pobytu w Realu Madryt był kolegą z drużyny Iker Casillas.

Wiek Luki Modrića

Luka Modrić urodził się 9 września 1985 roku,  ma obecnie 37 lat. 

POLECANE

Banner