fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile razy Barcelona wygrała La Liga?

Barcelona to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie, z bogatą historią sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Wśród wielu osiągnięć Dumy Katalonii, jednym z najważniejszych jest zdobycie tytułu mistrza Hiszpanii, znanej jako La Liga.

Barcelona w historii La Liga

Barcelona to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii La Liga, z rekordową liczbą zdobytych tytułów mistrzowskich. W sumie klub ten wygrał La Liga aż 26 razy, co czyni go drugim najbardziej utytułowanym klubem w historii tych rozgrywek, za Realem Madryt.

Pierwszy tytuł mistrzowski Barcelona zdobyła w sezonie 1928/29, a od tamtej pory wygrywała La Liga w różnych okresach swojej historii, od lat 30. aż po czasy współczesne. W ciągu ostatnich dwóch dekad klub ten wygrywał ligę hiszpańską aż 11 razy, w tym 7-krotnie w ciągu ostatnich 10 sezonów.

Wyniki Barcelony w La Liga w sezonie 2022/23

Aktualnie trwający sezon La Liga 2022/23 jest już 92. edycją tych rozgrywek. Barcelona, pod wodzą nowego trenera Xaviego Hernandeza, ma aspiracje do wygrania ligi po raz kolejny. Na dzień 3 kwietnia 2023 roku, czyli po 27. kolejce, drużyna ta zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z 68 punktami na koncie i 15 punktami przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt.

W sezonie 2022/23 Barcelona rozegrała dotychczas 27 meczów, z czego wygrała 21, zremisowała 5 i przegrała 1. Drużyna ta zdobyła w tym czasie 72 gole, tracąc tylko 18, co czyni ją drugim najlepszym atakiem i najlepszą obroną ligi. W składzie Barcelony w sezonie 2022/23 występuje również polski napastnik, Robert Lewandowski, który w 27. kolejce zdobył 2 bramki w wygranym 4:0 meczu z Elche.

Podsumowanie

Barcelona to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii La Liga, z 26 zdobytymi tytułami mistrzowskimi na koncie. W sezonie 2022/23 klub ten ponownie aspiruje do zwycięstwa w tych rozgrywkach, zajmując obecnie pierwsze miejsce w tabeli.