fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile razy Inter Mediolan wygrywał Ligę Mistrzów?

Inter Mediolan, klub włoskiej Serie A, jest jednym z czołowych zespołów w Europie i na świecie. W swojej bogatej historii Inter odnosił wiele sukcesów, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Klub ten jest posiadaczem trzech Pucharów Europy/Ligi Mistrzów UEFA, a także trzech tytułów mistrza świata klubów FIFA.

Ile razy Inter Mediolan wygrywał Ligę Mistrzów?

Inter Mediolan wygrywał Ligę Mistrzów trzykrotnie. Pierwszy raz Inter zdobył Puchar Europy w sezonie 1963/1964, kiedy to w finale pokonał hiszpańską Real Madryt 3:1. Wtedy to, Inter składał się z wielu znakomitych piłkarzy, takich jak Sandro Mazzola, Luis Suarez czy Armando Picchi.

Drugie zwycięstwo Interu w Lidze Mistrzów przyszło w sezonie 1964/1965, kiedy to klub ten ponownie pokonał Real Madryt w finale, tym razem 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił wtedy Jair.

Trzecie i ostatnie jak na razie zwycięstwo Interu w Lidze Mistrzów nastąpiło w sezonie 2009/2010. Wtedy to drużyna prowadzona przez trenera Jose Mourinho pokonała w finale niemiecki Bayern Monachium 2:0. Bramki dla Interu zdobyli Diego Milito i Samuel Eto’o.

Warto również zaznaczyć, że Inter Mediolan był finalistą Ligi Mistrzów jeszcze trzykrotnie. W sezonach 1966/1967, 1971/1972 oraz 1997/1998 Inter dotarł do finału tych rozgrywek, jednak za każdym razem musiał uznać wyższość rywala.

Oprócz Interu Mediolan, w historii Ligi Mistrzów znalazło się wielu innych znakomitych klubów, które zdobywały to prestiżowe trofeum. Wśród nich można wymienić takie ekipy jak Real Madryt, FC Barcelona, Liverpool FC, Manchester United czy AC Milan.

POLECANE

Banner