fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile Razy Legia Warszawa wygrywała Ekstraklasę?

Legia Warszawa to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich, który swoją historię zaczyna już w 1916 roku. W bieżącym sezonie Legia Warszawa ponownie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, czyli w Ekstraklasie.

Liczba mistrzostw Polski zdobytych przez Legię Warszawa

Do 2022 roku Legia Warszawa zdobyła łącznie 15 tytułów mistrza Polski. W sezonie 2020/2021 Legia wywalczyła swój ostatni tytuł mistrza kraju.

Historia występów w Ekstraklasie

Legia Warszawa to klub, który występował w Ekstraklasie już od samego początku istnienia ligi. Pierwszy mecz Legia Warszawa rozegrała w Ekstraklasie 3 kwietnia 1927 roku przeciwko Warszawiance. Od tamtego czasu klub regularnie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, z wyjątkiem przerwy w latach 1936-1948, kiedy to drużyna spadła do niższych lig.

Największe sukcesy Legii Warszawa

Wraz z piętnastoma tytułami mistrza Polski, Legia Warszawa może pochwalić się również wieloma innymi sukcesami. Wśród najważniejszych osiągnięć klubu można wymienić między innymi:

  • Sześć Pucharów Polski
  • Sześć Superpucharów Polski
  • Finał Pucharu UEFA w sezonie 1990/1991, w którym Legia przegrała z Interem Mediolan
  • Półfinał Ligi Europy w sezonie 2015/2016, w którym Legia Warszawa przegrała z hiszpańskim Villarreal

Najwyższe zwycięstwo i porażka Legii Warszawa w Ekstraklasie

Najwyższe zwycięstwo Legii Warszawa w Ekstraklasie miało miejsce 19 sierpnia 1956 roku w meczu przeciwko Wiśle Kraków. Legia wygrała wtedy aż 12:0. Najwyższą porażkę Legia Warszawa poniosła natomiast 16 maja 1965 roku w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze, przegrywając 0:8.