fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile razy Manchester City wygrywał Ligę Mistrzów?

Manchester City to jedna z największych drużyn w Europie, ale ile razy zdobyli już Puchar Mistrzów (obecnie Liga Mistrzów)? Sprawdźmy!

Manchester City w Lidze Mistrzów

Manchester City to klub z Manchesteru, który przez wiele lat nie był uważany za potęgę europejską. Dopiero w ciągu ostatnich lat zaczął zdobywać prestiżowe trofea i odnosić sukcesy w Europie. W Lidze Mistrzów, najważniejszych rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie, The Citizens nie odnieśli jednak dotąd wielkiego sukcesu.

Historia występów w Lidze Mistrzów

Manchester City po raz pierwszy wystąpił w Lidze Mistrzów w sezonie 2011/2012. Wtedy udało im się dotrzeć do fazy grupowej, ale już tam zostali wyeliminowani. W kolejnych latach City grało w Lidze Mistrzów z różnym szczęściem – w jednym sezonie udawało im się awansować do półfinału, ale w innych przegrywali już w fazie grupowej.

Najlepszy wynik w Lidze Mistrzów

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym wynikiem Manchesteru City w Lidze Mistrzów jest awans do półfinału. Stało się to w sezonie 2015/2016, kiedy to The Citizens zostali wyeliminowani przez Reala Madryt.

Ile razy Manchester City wygrał Ligę Mistrzów?

Niestety, Manchester City nigdy nie wygrał Ligii Mistrzów. Być może w przyszłości uda im się zdobyć ten prestiżowy puchar, ale na razie w klubowej gablocie The Citizens nie ma żadnego trofeum z tej imprezy.

Podsumowanie

Manchester City to jedna z najlepszych drużyn na świecie, ale jak na razie nie udało im się zdobyć Ligii Mistrzów. The Citizens mają na swoim koncie jedynie awans do półfinału, ale ciągle pracują nad tym, by w końcu wygrać najważniejsze klubowe rozgrywki w Europie.