fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile razy Real wygrał La Liga?

Real Madryt to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie. Zdobył wiele tytułów w różnych rozgrywkach, w tym wiele razy triumfował w La Liga, czyli hiszpańskiej ekstraklasie. Ile razy Real wygrał La Liga?

Historia Realu Madryt w La Liga

Real Madryt jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii hiszpańskiej piłki nożnej. Klub został założony w 1902 roku i od tamtej pory odnosił wiele sukcesów. Real Madryt jest 35-krotnym mistrzem Hiszpanii, co czyni go najbardziej utytułowanym klubem w La Liga. Pierwszy tytuł mistrza Hiszpanii klub zdobył w sezonie 1931/1932, a ostatni w sezonie 2021/2022.

Ostatnie sukcesy Realu Madryt w La Liga

W ostatnich latach Real Madryt odniósł wiele sukcesów w La Liga. W sezonie 2019/2020 klub zdobył tytuł mistrza Hiszpanii po raz 34. w historii. W sezonie 2020/2021 klub zajął drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko Atletico Madryt. W sezonie 2021/2022 Real Madryt ponownie zdobył tytuł mistrza Hiszpanii, tym razem wyprzedzając Barcelonę i Atletico Madryt.

Real Madryt vs Barcelona

Real Madryt i Barcelona to dwa największe kluby piłkarskie w Hiszpanii i jedne z największych na świecie. Rywalizacja między tymi dwoma klubami to jedna z najbardziej zaciętych w historii piłki nożnej. W La Liga Real Madryt i Barcelona spotykają się regularnie w tzw. El Clasico.

Historia El Clasico

Pierwsze El Clasico zostało rozegrane w 1902 roku, a od tamtej pory kluby spotkały się już ponad 240 razy. Rywalizacja między Real Madryt i Barceloną jest jedną z najstarszych i najbardziej zaciętych rywalizacji w piłce nożnej. W El Clasico można zobaczyć nie tylko zaciętą walkę na boisku, ale także ogromną pasję kibiców i całych miast.

Bilans El Clasico

W rywalizacji między Real Madryt i Barceloną bilans zwycięstw jest bardzo wyrównany. Do tej pory oba kluby wygrały po około 100 meczów, a ponad 40 meczów zakończyło się remisem.