fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ile zarabia Messi?

Lionel Messi, obecnie grający w Paris Saint-Germain (PSG), to jeden z najlepszych i najbardziej znanych piłkarzy na świecie. Jego zarobki są przedmiotem wielu dyskusji i spekulacji w mediach. 

Wynagrodzenie Messiego w PSG

Zgodnie z informacjami zawartymi w źródłach, Messi zarabia obecnie w Paryżu około 3 mln euro miesięcznie. Tym samym, jest trzecim najlepiej opłacanym piłkarzem w PSG, zaraz za Kylianem Mbappé (6 mln euro miesięcznie) oraz Neymarem. Podobno, aby PSG mogło przestrzegać zasady Finansowego Fair Play, musiałoby zmniejszyć wynagrodzenia o 30 proc., by zatrzymać Messiego na obecnych warunkach.

Przyszłość Messiego i jego wynagrodzenie

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się na temat przyszłości Lionel Messi. Nie można wykluczyć, że w przyszłym sezonie Argentyńczyk będzie grał dla FC Barcelony. Media donoszą, że decyzja została podjęta i Messi latem opuści Paryż. Wybór zdaje się prosty: albo sukcesy z Barceloną, albo zarabianie pieniędzy w Ameryce czy Arabii Saudyjskiej. PSG to już najpewniej zamknięty rozdział w jego karierze.

Dokładne szczegóły na temat przyszłego wynagrodzenia Messiego w FC Barcelonie lub innym klubie nie są jeszcze znane, ale można przypuszczać, że będzie ono znaczne, biorąc pod uwagę jego renomę i wpływ na zespół.

Porównanie z innymi piłkarzami w PSG i Ligue 1

W kontekście zarobków w PSG, Messi plasuje się na trzecim miejscu z wynagrodzeniem 3,375 mln euro miesięcznie. Na pierwszym miejscu znajduje się Kylian Mbappe, który zarabia 6 mln euro miesięcznie przed opodatkowaniem, a na drugim – Neymar z wynagrodzeniem 5,5 mln euro miesięcznie. Inni dobrze opłacani piłkarze w PSG to Marquinhos i Marco Verratti (po 1,2 mln euro każdy), Ashraf Hakimi (1,083 mln euro), Gianluigi Donnarumma (916 tys. euro), Sergio Ramos (791 tys. euro), Juan Bernat (730 tys. euro) i Nordi Mukiele (700 tys. euro).

W kontekście zarobków w Ligue 1, tylko piłkarze PSG są w Top 10 pod względem zarobków. Mbappe, Messi i Neymar są trzema najlepiej opłacanymi piłkarzami w lidze.