fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ilkay Gündogan dołącza do FC Barcelony po odejściu z Manchesteru City

Ilkay Gündogan, doświadczony niemiecki pomocnik, dołączył do FC Barcelony po opuszczeniu Manchesteru City. Gündogan przeszedł na Camp Nou na zasadzie wolnego transferu i podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. W umowie z Barceloną zawarto klauzulę odejścia o wartości 400 milionów euro.

Podczas swojego pobytu w Manchesterze City Gündogan odniósł wiele sukcesów, w tym zdobycie potrójnej korony w poprzednim sezonie. Był kapitanem drużyny i odegrał kluczową rolę w osiągnięciu tych triumfów. Niemiecki pomocnik wyraził swoją wdzięczność wobec Manchesteru City i podkreślił wyjątkowe chwile, jakie przeżył podczas siedmioletniego pobytu w klubie.

Barcelona wzmocniła się doświadczonym i utalentowanym piłkarzem, który może przyczynić się do dalszego sukcesu drużyny. Gündogan jest dynamicznym pomocnikiem o umiejętnościach technicznych, potrafiącym wpływać na grę zarówno ofensywnie, jak i defensywnie. Jego zdolności rozgrywania piłki, precyzyjne podania i umiejętność strzału będą cennym atutem dla Barcelony.

Gündogan ma za sobą imponującą karierę w Manchesterze City, gdzie zdobył wiele trofeów, w tym pięć tytułów mistrza Anglii, dwa Puchary Anglii, cztery Puchary Ligi oraz Ligę Mistrzów. Jego umiejętności i doświadczenie będą nieocenione dla Barcelony w walce o kolejne sukcesy.

Z perspektywy taktycznej Gündogan może zająć różne role w środku pola. Może pełnić funkcję rozgrywającego, twórcy gry lub box-to-box pomocnika. Jego elastyczność i wszechstronność dają trenerowi wiele opcji taktycznych.

POLECANE

Banner