fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Izrael – Rumunia Typy, Kursy, Zakłady (18.11.2023)

Mecz Eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 pomiędzy Izraelem a Rumunią nie jest najistotniejszy dla naszej reprezentacji, a więc nie należy też do najpopularniejszych. Będzie jednak wyjątkowo interesujący z dwóch powodów. Po pierwsze grupa jest bardzo interesująca, po drugie z powodów politycznych, a do tego Izrael rozgrywa w tych eliminacjach cztery spotkania w zaledwie dziesięć dni. Jakie są więc są w meczu Izrael – Rumunia typy bukmacherskie? Jak zatem obstawiać mecz Izrael – Rumunia? Typy bukmacherskie sugerują, że będzie to wyrównane spotkanie, a to oznacza wysokie kursy!

Izrael – Rumunia: najważniejsze informacje, gdzie oglądać?

  • Mecz el. ME 2024
  • Gdzie – Pancho Arena, Felcsut (Węgry)
  • Kiedy – 18.11.2023, godz. 20:45
  • Transmisja – TVP Sport

Sytuacja w Grupie I eliminacji EURO 2024

Zdecydowanym faworytem do wyjścia z grupy jest Szwajcaria, która zresztą jest aktualnie liderem grupy, ale ma tyle samo punktów, co druga w tabeli Rumunia. Na trzecim miejscu jest Izrael, który traci do nich już 4 punkty, a zaraz za nimi Kosowo, które straciło już szansę na wyjście z grupy i może zająć najwyżej trzecie miejsce.

Izrael – Rumunia, kto wygra mecz?

Rumunia pozornie jest w dużo lepszej sytuacji, ponieważ na dwie kolejki przed końcem ma nad Izraelem 4 punkty przewagi, spójrzmy jednak na terminarz. Poza bezpośrednim starciem obu drużyn, którego gospodarzem będzie Izrael (do tego jeszcze wrócimy), Rumunię czeka mecz na własnym boisku ze Szwajcarią, będzie to więc bardzo trudne spotkanie, zwłaszcza że ewentualne zwycięstwo gospodarzy w tym spotkaniu mogłoby odebrać zwycięstwo w grupie Szwajcarom, a tego z pewnością będą chcieli uniknąć.

Izrael z kolei w ostatnim meczu zagra na wyjeździe z Andorą i mimo że będzie to mecz wyjazdowy, powinni sobie poradzić. Jeśli założymy zwycięstwa w tych meczach Szwajcarii i Izraela, Izraelowi wystarczy wygrać bezpośrednie starcie z Rumunami, żeby wyprzedzić ich w tabeli.

Sytuacja Reprezentacji Izraela, a konflikt na Bliskim Wschodzie

Niestety czasami na sport wpływają też rzeczy, które nie powinny mieć z nim nic wspólnego i nie można tego w tej sytuacji pominąć. Z powodu konfliktu Izraela z Palestyną zostały odwołane dwa październikowe mecze Izraelczyków, przez co Izrael na tym zgrupowaniu został zmuszony do rozegrania nie dwóch spotkań o punkty (jak większość drużyn) czy jednego (jak np. Polska), ale aż czterech w zaledwie dziesięć dni. Takie sytuacje zdarzają się w rozgrywkach klubowych, ale reprezentacjom już nie. Poza meczem z Rumunią 18.11 Izrael zagra jeszcze z Andorą 21.11, ma już jednak za sobą zaległe mecze ze Szwajcarią 15.11 (remis 1-1) i porażkę na wyjeździe z Kosowem 12.11 (1-0). Takie zagęszczenie spotkań z pewnością nie będzie łatwe kondycyjnie dla zawodników Izraela.

Gdzie odbędzie się mecz Izrael – Rumunia?

Drugą trudną sytuacją jest to, że z Rumunią (podobnie jak kilka dni temu ze Szwajcarią), Izrael gra u siebie. Teoretycznie, ponieważ tak naprawdę pełni tylko funkcję gospodarza, a w rzeczywistości mecze nie mogą z wiadomych przyczyn zostać rozegrane w Izraelu i odbywają się na Węgrzech (co ciekawe na wsi). W meczu z Rumunią będzie to miało szczególne znaczenie, ponieważ Węgry są sąsiadem Rumunów, a więc to kibice (teoretycznie) gości będą się czuli bardziej u siebie od rywali i będą stanowili większość.

Izrael – Rumunia: kursy bukmacherskie

Kursy na zwycięzcę meczu są dość zbliżone. Kurs na Izrael wynosi 2,78, na Rumunię 2,55, na remis 3,24. Bardzo wysokie kursy znajdziemy na to, że tylko jedna z drużyn będzie w tym meczu strzelać bramki. W przypadku Izraela kurs wynosi 4,40, kurs na Rumunię to 4,00. W przypadku zakładu, czy którakolwiek drużyna wygra, kurs na tak wynosi 1,34, na nie aż 2,95.

Nasze typy bukmacherskie na mecz Izrael – Rumunia:

  • Remis (3,24);
  • Którakolwiek drużyna wygra – Nie (2,95).