fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jagiellonia Białystok 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania

W składzie Jagiellonii Białystok na sezon 2023/24 można oczekiwać zarówno stałych i doświadczonych graczy, jak i obiecujących talentów. Drużyna prawdopodobnie będzie starała się utrzymać równowagę między doświadczeniem a młodością, co pozwoli na efektywną grę w polskiej Ekstraklasie.

Skład na sezon 2023/24

Bramkarze:

 1. Zlatan Alomerovic
 2. Slawomir Abramowicz
 3. Bartlomiej Zynel
 4. Milosz Piekutowski

Obrońcy:

 1. Milosz Matysik
 2. Adrián Diéguez
 3. Dusan Stojinovic
 4. Mateusz Skrzypczak
 5. Michal Ozga
 6. Patryk Czerech
 7. Jakub Lewicki
 8. Bartlomiej Wdowik
 9. Bojan Nastic
 10. Dominik Marczuk
 11. Pawel Olszewski
 12. Kacper Tabis

Pomocnicy:

 1. Nené
 2. Michal Sacek
 3. Taras Romanczuk
 4. Jaroslaw Kubicki
 5. Jesús Imaz
 6. Wojciech Laski
 7. Krzysztof Toporkiewicz

Napastnicy:

 1. José Naranjo
 2. Damian Wojdakowski
 3. Tomasz Kupisz
 4. Afimico Pululu
 5. Maciej Twarowski
 6. Mikolaj Wasilewski
 7. Michal Samborski
 8. Alan Rybak

Historia klubu

Jagiellonia Białystok to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów w polskiej Ekstraklasie. Klub został założony w 1920 roku i ma bogatą historię na krajowym podwórku. Mimo że przez większość czasu swojego istnienia nie należał do najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce, w ostatnich latach osiągnął znaczący postęp.

Wielu sympatyków piłki nożnej w Polsce pamięta sukcesy Jagiellonii Białystok, które obejmują awanse do europejskich pucharów oraz udane występy w krajowych rozgrywkach. W 2010 roku drużyna wywalczyła Puchar Polski, co było ogromnym osiągnięciem dla klubu i miasta.

Przewidywania na sezon 2023/24

Na sezon 2023/24 Jagiellonia Białystok ma szanse na odniesienie sukcesu, pod warunkiem, że zachowa kontynuację dobrej formy z poprzednich sezonów. Wsparcie kluczowych graczy, takich jak Kowalski, Nowak i Wiśniewski, jest kluczowe dla osiągnięcia ambitnych celów.

Jagiellonia będzie starała się zapewnić stałą obecność w górnej części tabeli Ekstraklasy, a w przypadku sprzyjających okoliczności, może walczyć o miejsce na podium i kwalifikację do europejskich pucharów.

Skarb Kibica Ekstraklasy

Pod względem kibiców, Jagiellonia Białystok ma jedną z najbardziej oddanych baz fanów w kraju. Ich gorące wsparcie na stadionie może stanowić dodatkową motywację dla zawodników do osiągania lepszych wyników.

Kibice Jagiellonii, znani również jako „Skarb Kibica Ekstraklasy,” tworzą niesamowitą atmosferę podczas meczów, a ich ciągłe dopingowanie może przekształcić stadion w niebezpieczne miejsce dla przeciwników.

Podsumowanie

Przed Jagiellonią Białystok stoi emocjonujący sezon 2023/24. Drużyna musi nadal polegać na swoich doświadczonych zawodnikach oraz rozwijać młode talenty. Historia klubu i oddanie kibiców stanowią solidne fundamenty dla sukcesu. Teraz pozostaje tylko czekać i zobaczyć, jak drużyna poradzi sobie w nadchodzących wyzwaniach ligowych. Wszyscy fani mają nadzieję na kolejny porywający sezon Jagiellonii Białystok w polskiej Ekstraklasie.

POLECANE

Banner