fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jaki jest największy wynik meczu na świecie?

Największy wynik w historii piłki nożnej

W historii piłki nożnej najwyższy wynik meczu to 149:0 dla drużyny AS Adema przeciwko drużynie SO l’Emyrne, który odbył się na Madagaskarze 31 października 2002 roku. Spotkanie to było częścią play-offów, mających na celu wyłonienie mistrza Madagaskaru. Rekord ten trafił do księgi rekordów Guinnessa i pozostaje niepobity do dzisiaj. Warto zauważyć, że drużyna SO l’Emyrne celowo strzelała bramki samobójcze w proteście przeciwko sędziemu, który wcześniej prowadził ich mecz i wydawał im niekorzystne decyzje.

Najwyższy wynik na mistrzostwach świata

Najwyższy wynik w historii Mistrzostw Świata w piłce nożnej to 10:1 dla Węgier przeciwko reprezentacji Salwadoru. Mecz ten odbył się 15 czerwca 1982 roku podczas mundialu w Hiszpanii. Historyczne zwycięstwo Węgrów okazało się jedynym sukcesem Madziarów w tym turnieju.

Najlepszy strzelec w historii Mistrzostw Świata

Miroslav Klose, reprezentant Niemiec, jest najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Świata w piłce nożnej. W ciągu czterech turniejów (2002-2014) zdobył 16 bramek, wyprzedzając Brazylijczyka Ronaldo, który w czterech turniejach (1994-2006) strzelił 15 goli.

Inne rekordy w piłce nożnej

Podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej dochodziło do licznych rekordów. Oprócz rekordu Klosego można wymienić kilka innych ciekawych faktów. Na przykład rekord ilości występów na Mundialu należy do trzech piłkarzy: Antonio Carbajal, Lothar Matthaus oraz Rafael Marquez, którzy zagrają po pięć razy na tych turniejach. Najwięcej bramek w jednym meczu na Mistrzostwach Świata to pięć goli, strzelone przez Olega Salenko z Rosji w meczu przeciwko Kamerunowi w 1994 roku oraz przez Justa Fontaine’a z Francji w meczu przeciwko Niemcom w 1958 roku.