fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karabach – Raków Typy, Kursy, Zapowiedź (02.08.2023)

Już w środę 2 sierpnia Raków Częstochowa ponownie zmierzy się z Karabachem Agdam w ramach 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów 2023/2024. Tym razem mecz rozegrany zostanie na murawie Stadionu Olimpijskiego w Baku, a pierwszy gwizdek usłyszymy już o 18:00. Rewanżowy pojedynek wywołuje wiele emocji zarówno wśród piłkarzy, jak i kibiców obu drużyn, a wyrównane szanse przekładają się na wysokie kursy. Który z zespołów zapewni sobie awans do kolejnej rundy w meczu Karabach – Raków? Typy bukmacherskie znajdziesz w dalszej części tekstu!

Qarabag – Raków Częstochowa: kursy bukmacherskie i data spotkania

  • Data i godzina spotkania: środa, 02 sierpnia 2023, godzina: 18:00
  • Typ rozgrywek: 2. runda kwalifikacji Ligi Mistrzów
  • Wygra Lech Poznań: 2.10
  • Remis: 3.35
  • Wygra Radomiak Radom: 3.55

Zapowiedź meczu Qarabag – Raków Częstochowa

Pierwszy mecz rozegrano na stadionie Rakowa, gdzie gospodarze wywalczyli wynik 3:2. To była kwintesencja piłkarskich emocji, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i emocji aż do ostatniego gwizdka. Decydujący, trzeci gol dla Rakowa, padł dopiero w doliczonym czasie gry, co tylko potęgowało emocje kibiców zgromadzonych na stadionie i przed telewizorami. Czy tym razem będzie podobnie? Wiele na to wskazuje, ale wszystkiego dowiemy się już w najbliższą środę!

Karabach będzie dążył do odwrócenia wyniku pierwszego meczu, wykorzystując przewagę swojego boiska. Raków, z drugiej strony, będzie starał się utrzymać swoją cenną, choć niewielką przewagę, starając się stawić czoła wyzwaniu na trudnym terenie w Azerbejdżanie. 

Zespół z Azerbejdżanu wygrywał już z polskimi klubami w europejskich pucharach i to tylko potwierdza, iż Qarabag jest groźnym rywalem – zwłaszcza grając na własnym stadionie. Nic zatem dziwnego, że Raków mimo wypracowanej przewagi, wcale nie jest stawiany w roli faworyta. Na szczęście do awansu wystarczy tylko remis, a to przy charakterze i determinacji zawodników z Częstochowy powinno się udać.

Karabach Agdam – Raków Częstochowa: H2H

Poprzednie spotkanie w ramach 2. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów było pierwszym starciem obu zespołów o jakąkolwiek stawkę. Jak dobrze wiemy, mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa i wynikiem 3:2. Trzeba jednak podkreślić, że rezultat tylko potwierdza, iż są to drużyny zbliżone poziomem i w rewanżu jeszcze wszystko może się wydarzyć. 

Wspólną historię bezpośrednich spotkań otworzył natomiast mecz towarzyski. Wtedy Qarabag także przegrał wyjazdowe spotkanie, ale było to aż 3:0 dla drużyny z Częstochowy.

Ostatnie wspólne mecze:

  • Raków 3:2 Qarabag (Kwalifikacje LM, 26.07.2023)
  • Raków 3:0 Qarabag (Mecz towarzyski, 13.01.2023)

Kursy bukmacherskie na mecz Karabach – Raków

Wspomnieliśmy już o tym, że typy na Karabach – Raków wcale nie stawiają polskiej drużyny w roli faworytów. Jak zatem bukmacherzy wyceniają ich zwycięstwo? W przypadku postawienia zakładu na triumf Rakowa ETOTO proponuje kurs 3.55, co BET ASSIST przelicza na jedynie 26% szans. Co ciekawe, dla gospodarzy kurs maleje do 2.10. Remis, czyli scenariusz wciąż gwarantujący podopiecznym Dawida Szwargi awans daje kurs 3.35, a to w naszej ocenie naprawdę atrakcyjna propozycja.

Analiza ofert bukmacherów nie zaskakuje – gospodarze wyjdą na murawę zmotywowani i pewni swoich umiejętności, które przed swoją publicznością potrafią przekuwać w zwycięstwa. My jednak wierzymy w to, że Raków utrzyma przewagę i awansuje do dalszej części rozgrywek.

Karabach – Raków: typy bukmacherskie

Jak obstawiać mecz Qarabag – Raków? Typy bukmacherskie wyraźnie faworyzują gospodarzy i to wyraźny sygnał dla podopiecznych Dawida Szwargi – rywali nie można lekceważyć i należy zagrać maksymalnie dobre, ale też uważne spotkanie. Mimo iż wydaje się, że Raków ma przed sobą trudne zadanie, to w naszej ocenie remis jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem, a ten dodatkowo przekłada się na wysokie kursy – idealne na kupony SOLO, jak i AKO.

  • Nasz typ: Remis (3.35)

 

POLECANE

Banner