fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kiedy mecz Polska – Czechy w eliminacjach do Euro 2024?

Już niedługo kończą się eliminacje do ME 2024, które odbędą się w przyszłym roku w Niemczech. Polscy piłkarze mieli sobie bez problemu poradzić, grają jednak zaskakująco słabo i na wygranie grupy szans już nie mają, ciągle jednak mogą wyjść z grupy z drugiego miejsca, a kluczowym do osiągnięcia tego celu meczem będzie ostatnie spotkanie Polaków z Czechami.

Polska na EURO 2024

Piłkarze przyzwyczaili nas już do meczów o wszystko. Mamy z nimi do czynienia podczas większości eliminacji i praktycznie zawsze w rozgrywkach grupowych dużych imprez. To niestety typowe dla drużyn, które są zbyt silne, aby nie grać na ME czy MŚ i zbyt słabe, by odegrać w nich istotną rolę. Tym razem miało być inaczej.

Wylosowanie słabej, żeby nie powiedzieć najsłabszej grupy w eliminacjach, zostało w Polsce przyjęte wręcz z ironicznym uśmiechem. Czechy miały być najtrudniejszym rywalem w grupie, do nich doszły Albania, Wyspy Owcze i losowana z piątego koszyka Mołdawia. Polacy wygrali co prawda planowo oba mecze z Wyspami Owczymi, ale poza nimi przegrali po jednym meczu z każdym z rywali, a do tego dołożyli remis z Mołdawią. Na wyjeździe Polacy przegrali wszystkie spotkania z wyjątkiem pojedynku z Farerami.

Kiedy odbędzie się mecz Polska – Czechy?

Bardzo słaba postawa Polaków w eliminacjach sprawiła, że mimo tak słabej grupy stanęliśmy pod ścianą i jedyne, co jeszcze można zrobić, to wygrać z Czechami na Stadionie Narodowym. Mecz ten odbędzie się 17.11.2023 o godz. 20:45. Wiadomo już, że w meczu nie zagra Paweł Dawidowicz, który kolejny raz nabawił się kontuzji niedługo przed zgrupowaniem, na które miał być powołany. Tym razem miał być zabezpieczeniem dla innego obrońcy – Patryka Pedy, którego występ również nie jest pewny z powodu problemów z kolanem. Będziemy więc mieli problem z tyłu.

Gdzie można obejrzeć mecz Polska – Czechy?

Mecz będzie transmitowany przez TVP, a przed spotkaniem będzie można obejrzeć studio z prognozami i uwagami telewizyjnych ekspertów. Jeśli Polacy nie prześpią początku spotkania, jak to miało miejsce w pierwszym, wyjazdowym meczu z Czechami, powinni jednak szanować piłkę i grać głównie w środku pola. Miejmy nadzieję, że nie mając już nic do stracenia, futbolówkę będą też transportować jak najbliżej pola karnego przeciwników, zgodnie z maksymą „najlepszą obroną jest atak”, zwłaszcza jeśli ta obrona będzie osłabiona.

Kto wygra mecz Polska – Czechy? Kursy bukmacherskie

Według bukmacherów faworytem spotkania są Polacy. Kurs na wygraną Polaków na E-TOTO wynosi 2,18, na remis 3,34, a na zwycięstwo gości 3,32. Przeważają też kursy na więcej, niż 2,5 bramki w meczu i to może być interesujący zakład, ponieważ Polacy z Robertem Lewandowskim na czele nie imponują ostatnio w ofensywie, a dla Czechów kluczowe będzie wywiezienie z Polski przynajmniej remisu, jest więc mało prawdopodobne, że od razu rzucą się do ataku, jak to miało miejsce w Pradze.

Na uwagę zasługuje też kurs na to, kto strzeli pierwszą bramkę. Co prawda reprezentanci Polski, żeby cokolwiek ugrać, muszą prędzej czy później strzelić gola, ale z powodów wspomnianych wyżej i kursu na bezbramkowy remis wynoszącego 9,00, warto zwrócić uwagę na taką możliwość.

Polska – Czechy: mecz o wszystko

Dla Polaków będzie to ostatni mecz w eliminacjach, dla Czechów przedostatni. Nasze szanse na wyjście z grupy są niewielkie, ale póki są, piłkarze muszą dać z siebie wszystko. Jeżeli uda się wygrać z Czechami, wszystko będzie zależało od pozostałych spotkań Czechów, Albańczyków i Mołdawian, na które nie będziemy już mieli wpływu. Warto jednak pozytywnie zakończyć te eliminacje i zrobić to, na co wpływ jeszcze jest.