fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kiedy trwa sezon NHL?

Sezon NHL to coroczne rozgrywki w hokeju na lodzie, które odbywają się w Ameryce Północnej i cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. Jeśli zastanawiasz się, kiedy dokładnie trwa sezon NHL, oto odpowiedź.

Sezon NHL 2022/2023

Obecny sezon NHL rozpoczął się 12 października 2022 roku i potrwa do 8 kwietnia 2023 roku. W ciągu tego czasu zostanie rozegranych 82 meczów sezonu zasadniczego przez każdy z 32 zespołów NHL.

Playoffs w NHL

Po zakończeniu sezonu zasadniczego, rozpoczyna się faza playoff, w której zespoły rywalizują o Puchar Stanleya. W playoffach bierze udział 16 najlepszych drużyn – osiem z Konferencji Wschodniej i osiem z Konferencji Zachodniej. Rywalizacja w playoffach trwa aż do wyłonienia zwycięzcy, co zazwyczaj ma miejsce pod koniec maja lub na początku czerwca.

Historia sezonów NHL

Liga NHL powstała w 1917 roku i od tamtej pory organizuje rozgrywki ligowe, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kibiców hokeja na całym świecie. W historii ligi odnotowano wiele niezapomnianych wydarzeń i osiągnięć, takich jak rekordowa liczba punktów zdobyta przez Wayne’a Gretzky’ego w sezonie 1985/1986, czy niezwykle emocjonujący finał Stanley Cupu w 2019 roku, w którym St. Louis Blues pokonali Boston Bruins.

Podsumowanie

Sezon NHL to coroczne rozgrywki w hokeju na lodzie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. Obecny sezon NHL 2022/2023 rozpoczął się 12 października 2022 roku i potrwa do 8 kwietnia 2023 roku. Po zakończeniu sezonu zasadniczego, rozpoczyna się faza playoff, w której zespoły rywalizują o Puchar Stanleya. W historii ligi NHL odnotowano wiele niezapomnianych wydarzeń i osiągnięć, które przyczyniły się do jej ogromnej popularności.