fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kiedy Wimbledon 2023?

Wimbledon 2023 rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 16 lipca. Jest to 136. edycja Wimbledonu, jedynego turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na trawie. Turniej będzie trwał przez 13 kolejnych dni, bez przerwy w niedzielę. Zarówno finały gry pojedynczej mężczyzn, jak i kobiet odbędą się odpowiednio 15 i 16 lipca.

Novak Djoković, aktualny mistrz Wimbledonu, będzie bronił swojego tytułu i jednocześnie dążyć do zdobycia ósmej coroczki, co pozwoliłoby mu wyrównać rekord Rogera Federera. Na korcie zobaczymy również wielu innych utalentowanych tenisistów, takich jak Carlos Alcaraz, który niedawno zdobył pozycję numer jeden na świecie, oraz Iga Świątek, aktualną liderkę rankingu WTA.

Wydarzenia na korcie obiecują dużą dawkę emocji, gdyż zawodnicy będą walczyć o prestiżowe tytuły mistrza Wimbledonu. Jednakże warto zauważyć, że niektórzy tenisiści, tak jak Emma Raducanu i Rafael Nadal, nie wezmą udziału w turnieju z powodu kontuzji.

Wimbledon 2023 odbędzie się w tradycyjnym formacie dwutygodniowym, ale rozpocznie się tydzień później niż zwykle. Jednym z ciekawych elementów tego roku będzie pełny dzień rozgrywek w środku turnieju, podobnie jak miało to miejsce w edycji z 2022 roku.

Jeśli nie masz biletów na Wimbledon, istnieje możliwość skorzystania z Wimbledon Queue, gdzie można uzyskać szansę na zdobycie miejsc. BBC będzie miało wyłączne prawa do transmisji Wimbledonu w Wielkiej Brytanii, a Eurosport UK dostarczy codzienne podsumowania oraz będzie transmitować finały.

Wimbledon to nie tylko turniej gry pojedynczej, ale także rywalizacja w grach podwójnych i mieszanych. Harmonogram obejmuje różne rundy dla mężczyzn i kobiet w grze pojedynczej i podwójnej, a także mecze w grze mieszanej.

Podsumowując, Wimbledon 2023 jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu tenisowym. To świetna okazja, aby zobaczyć najlepszych tenisistów świata rywalizujących na trawie o prestiżowe tytuły. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia turnieju i emocji, jakie nam przyniesie.

POLECANE

Banner