fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kontuzja Ivi Lopeza

Szczegóły Kontuzji

Wybitny piłkarz Raków Częstochowa, Ivi Lopez, doznał poważnej kontuzji podczas sparingu z Puszcza Niepołomice, co może oznaczać dla niego długotrwałą przerwę w grze. Sytuacja zaszła w 22 minucie meczu kontrolnego, kiedy Lopez zderzył się z jednym z graczy „Żubrów” w okolicach pola karnego rywali. Po tym zdarzeniu, Ivi pozostał na murawie przez kilka minut, skarżąc się na intensywny ból w nodze. Najprawdopodobniej coś stało się z jego lewym kolanem. Po incydencie, Lopez opuścił boisko, opierając się na barkach członków medycznego personelu Raków Częstochowa.

Oficjalna Diagnoza

Niestety, najgorszy scenariusz stał się rzeczywistością. Klub z Limanowskiego oficjalnie potwierdził, że Hiszpan zerwał więzadło krzyżowe w swoim kolanie. Ta kontuzja będzie oznaczać dla niego wiele miesięcy przerwy od gry. To jest ogromny cios dla mieszkańców Częstochowy, którzy stracili swoją największą gwiazdę. Sam Lopez jest załamany po niedawnych wydarzeniach.

Reakcja Lopeza

28-letni zawodnik skomentował swoją sytuację na Twitterze, mówiąc: „Dziś muszę przekazać najtrudniejszą wiadomość mojej kariery, to jeden z tych dni, kiedy nie możesz uwierzyć, że to piszesz. Potwierdzają, że mam zerwane ACL (więzadło krzyżowe przednie). Ale niech nikt nie wątpi, że to uczyni mnie silniejszym i wrócę lepszy niż kiedykolwiek. Dziękuję wam bardzo za wasze wsparcie.”

Konsekwencje dla Raków Częstochowa

Zawodnik urodzony w Madrycie był kluczową postacią zespołu podczas kadencji Marka Papszuna. Teraz trener Dawid Szwarga będzie musiał poszukać alternatywy na pozycji „dziesiątki”, a do pierwszego meczu kwalifikacyjnego z Flora Tallinn (11 lipca) pozostało naprawdę niewiele czasu.

Niewątpliwie kontuzja Ivi Lopeza to poważny cios dla drużyny, zwłaszcza w kontekście nadchodzących eliminacji do Ligi Mistrzów. W najbliższych miesiącach zespół będzie musiał poradzić sobie bez swojego kluczowego gracza.

POLECANE

 Banner