fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Korona Kielce w sezonie 2023/24: Skład, Historia i Przewidywania

W sezonie 2023/24, Korona Kielce walczy w Ekstraklasie – najwyższej klasie rozgrywkowej polskiego futbolu. Klub ten zyskał liczne zwolenników i posiada interesującą historię, a także potencjał na osiągnięcie sukcesów w bieżącym sezonie.

Skład na sezon 2023/24:

Bramkarze:

 1. Xavier Dziekonski
 2. Konrad Forenc
 3. Rafal Mamla
 4. Michal Niedbala

Obrońcy:

 1. Milosz Trojak
 2. Piotr Malarczyk
 3. Bartosz Kwiecien
 4. Marius Briceag
 5. Dominick Zator
 6. Marcus Godinho

Pomocnicy:

 1. Martin Remacle
 2. Oskar Sewerzynski
 3. Yoav Hofmayster
 4. Kyrylo Petrov
 5. Szymon Galazka
 6. Ronaldo Deaconu
 7. Mateusz Czyzycki
 8. Dalibor Takac
 9. Kacper Bojanczyk
 10. Milosz Strzebonski

Napastnicy:

 1. Dawid Blanik
 2. Nono
 3. Jakub Konstantyn
 4. Jakub Lukowski
 5. Jacek Podgorski
 6. Kacper Kucharczyk
 7. Adrián Dalmau
 8. Evgeniy Shikavka
 9. Hubert Szulc

Historia klubu

Korona Kielce ma bogatą historię w polskim futbolu. Klub został założony w 1973 roku i od tego czasu grał na różnych poziomach ligowych, zyskując uznanie za swoje osiągnięcia na arenie krajowej. Jego największym osiągnięciem było zdobycie Pucharu Polski w sezonie 2003/2004.

Klub często zmagał się z wyzwaniami finansowymi, ale dzięki oddaniu zarządu, piłkarzy i kibiców, Korona Kielce zdołała przetrwać i kontynuować swoją piłkarską podróż.

Przewidywania na sezon 2023/24

W nadchodzącym sezonie Ekstraklasy, Korona Kielce z pewnością będzie miała ambicje dotarcia do czołówki tabeli. Trener drużyny ma podstawy do optymizmu, biorąc pod uwagę dobrą formę niektórych zawodników oraz ich umiejętność współpracy na boisku.

Jednak konkurencja w polskiej Ekstraklasie jest zawsze silna, a wiele innych klubów również chce osiągnąć sukces w tym sezonie. Sukces Korony Kielce będzie zależał od utrzymania wysokiej formy w ciągu całego sezonu oraz od zminimalizowania błędów w kluczowych momentach.

Podsumowanie

Korona Kielce w sezonie 2023/24 stawia wszystko na jedną kartę, aby osiągnąć sukces w polskiej Ekstraklasie. Kluczowymi zawodnikami w zespole są Dalmau, Petrov, Kuzera, Takac i Octavian Andrei Deaconu. Klub ma bogatą historię i oddanych kibiców, którzy wspierają drużynę na każdym kroku. Przewidywania na ten sezon są optymistyczne, ale konkurencja będzie zacięta. Będzie to emocjonujący sezon dla fanów Korony Kielce, którzy z niecierpliwością czekają na dalsze osiągnięcia swojej drużyny na boisku Ekstraklasy.

POLECANE

Banner