fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koronawirus sparaliżował ligę włoską. Kiedy Serie A wróci do gry?

Jednym z krajów najbardziej dotkniętych przez koronawirusa są Włochy. Zostało tam potwierdzonych ponad 150 tysięcy przypadków zachorowań, a ponad 20 tysięcy osób zmarło. COVID-19 nie omija nikogo. Wielu piłkarzy zostało dotkniętych tą nową chorobą, dlatego rozgrywki Serie A zostały wstrzymane 9 marca. Kiedy liga włoska ponownie wystartuje?

Kiedy wróci liga włoska?

Kwarantanna obowiązuje we Włoszech do 3 maja. Włoska federacja na czele z jej prezydentem Gabriele Gravina chce jak najszybciej wznowić rozgrywki. Do rozegrania zostało jeszcze 12 kolejek i 4 zaległe spotkania. Ich plan jest prosty. Po zniesieniu kwarantanny przez włoski rząd chcą przeprowadzać testy na obecność COVID-19 na wszystkich piłkarzach, żeby mogli oni wrócić do treningów. Po wznowieniu treningów planują wystartować z grą do końca maja. Mecze miałyby odbywać się bez udziału publiczności i bardzo prawdopodobne jest, że odbywałyby się na neutralnych obiektach.

W zakładach bukmacherskich ETOTO możesz online postawić na to, że rozgrywki zostaną wznowione do końca maja po kursie 4.00. Możesz również postawić przeciwny kupon. Na to, że rozgrywki nie zostaną do tego czasu wznowione, kurs bukmacherski wynosi 1.25.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się, a my potroimy Twój pierwszy depozyt!

Czy wznowienie rozgrywek Serie A będzie bezpieczne?

We Włoszech wielu piłkarzy przeszło już tą chorobę. Na koronawirusa zachorowali mi.in. Bartosz Bereszyński, Daniele Rugani, Blaise Matuidi czy też Paolo Dybala. Piłka nożna jest na tyle kontaktowym sportem, że o zarażenia podczas gry nietrudno.

Giovanni Rezza, który jest dyrektorem badawczym Narodowego Instytutu Zdrowia we Włoszech, ma sporo wątpliwości. Twierdzi, że Włosi są nadal w pierwszej fazie choroby i gdyby został poproszony o wydanie opinii technicznej, to byłaby ona negatywna. Prezydent Torino zgadza się z jego słowami i uważa, że wznowienie rozgrywek w przeciągu 6 tygodni nie będzie możliwe. Prezes Brescii, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, jest podobnego zdania. Zapowiedział, że jego zawodnicy będą oddawać wszystkie spotkania walkowerem. Twierdzi, że piłkarze nie powinni narażać swojego zdrowia.

Po przeciwnej stronie barykady jest Lazio. Chcą jak najszybciej wznowić rozgrywki, co może mieć związek z ich obecną sytuacją w tabeli. Zajmują drugą lokatę we włoskiej Serie A i nie chcą wpisać tak dobrego sezonu na straty. Ich rzecznik ostatnio zakwestionował opinię specjalistów i doradził im zajmowanie się szukaniem szczepionki, a nie wtrącaniem się te sprawy.