fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KSW 83 COLOSSEUM 2 – Typy, Kursy, Transmisja

Minęło już 6 lat od poprzedniej gali KSW organizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Teraz organizacja wraca na ten wyjątkowy obiekt z okazji gali KSW 83 – Colosseum 2! Atrakcyjna karta walk ma być sposobem na zapełnienie największego stadionu w Polsce, ale przy tym to świetna okazja do postawienia kuponów z wysokimi kursami! Jak obstawiać KSW 83? Typy bukmacherskie od naszej redakcji znajdziesz poniżej!

KSW Colosseum 2: typy bukmacherskie, kursy i transmisja

 • Wydarzenie: Gala KSW Colosseum 2
 • Data i godzina: 3.06.2023, 19:00
 • Transmisja: Viaplay
 • Walka wieczoru: Mamed Khalidov vs Scott Askham
 • Walka o pas: Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Zapowiedź gali KSW 83 – Colosseum 2

Niezwykle mocne zestawienia zawodników na KSW 83 sprawiają, że Colosseum 2 to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gal MMA w ostatnim czasie. Już 3 czerwca w oktagonie obejrzymy najlepszych zawodników ze świata mieszanych sztuk walki w Polsce. Nazwiska takie jak Pudzianowski, Materla, Szpilka, Khalidow, czy Wrzosek to gwarancja emocji na najwyższym poziomie! 

Do gali zostało jeszcze kilka dni, a oczekiwanie można umilić sobie obstawiając zakłady na KSW 83. Typy bukmacherskie wraz z dokładnymi analizami najciekawszych walk znajdziesz w dalszej części artykułu! 

Colosseum 2: Karta walk KSW 83

KSW to marka sama w sobie i po kolejnej gali kibice mają prawo spodziewać się naprawdę mocnej karty. Bez obaw, organizatorzy znów stanęli na wysokości zadania i przygotowali aż 11 starć najlepszych zawodników Konfrontacji Sztuk Walki.

Walką wieczoru będzie starcie legendy KSW Mameda Khalidova, który zmierzy się ponownie ze Scottem Askhamem. Kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku wieńczącego trylogię tej rywalizacji? Tego dowiemy się już 6 czerwca! Kogo jeszcze zobaczymy w oktagonie? 

Oto pełna karta walk KSW 83:

Walka wieczoru

 • 83.9 kg: Mamed Khalidov (36-8-2) vs. Scott Askham (19-5-0)

Karta główna

 • 70.3 kg: Marian Ziółkowski (25-8-1) vs. Salahdine Parnasse (17-1-0) – walka o pas
 • 120.2 kg: Artur Szpilka (2-0-0) vs. Mariusz Pudzianowski (17-8-0)
 • 83.9 kg: Paweł Pawlak (21-4-1) vs. Tomasz Romanowski (18-8-0) – walka o pas
 • 120.2 kg: Arkadiusz Wrzosek (2-0-0) vs. Bogdan Stoica (0-0-0)
 • 83.9 kg: Michał Materla (32-9-0) vs. Radosław Paczuski (5-1-0)
 • 61.2 kg: Jakub Wikłacz (14-3-1) vs. Werlleson Martins (18-5-0) – walka o pas
 • 70.3 kg: Roman Szymański (17-6-0) vs. Valeriu Mircea (28-8-1)
 • 65.8 kg: Daniel Rutkowski (15-3-0) vs. Adam Soldaev (7-1-0)
 • 70.3 kg: Maciej Kazieczko (9-2-0) vs. Leo Brichta (10-3-0)
 • 120.2 kg: Krzysztof Głowacki (0-0-0) vs. Patryk Tołkaczewski (0-0-0)

KSW 83 – typy bukmacherskie na Colosseum 2

Kibice i typerzy odliczają dni do gali KSW 83 Colosseum 2. Co prawda do rozpoczęcia wydarzenia zostało jeszcze sporo czasu, to bukmacherzy już teraz udostępniają kursy na KSW, które są jedną z podstawowych podpowiedzi przy obstawianiu walk MMA. Na kogo stawiać podczas zbliżającej się gali na Stadionie Narodowym? Poniżej prezentujemy nasze propozycje wraz z aktualnymi kursami na KSW 83 w ETOTO.

KSW 83: Colosseum 2 – walka wieczoru Mamed Khalidov vs Scott Askham

Kursy bukmacherskie na walkę wieczoru:

 • Wygra Mamed Khalidov: 1.50
 • Wygra Scott Askham: 2.60

Choć będzie trzecie starcie tych zawodników, to z pewnością nie możemy tutaj mówić o nudzie. Khalidov przyzwyczaił nas do tego, że walczy pod koniec roku, ale tym razem będzie inaczej i wyjdzie do walki wieczoru już 3 czerwca!

Pierwsze starcie tych zawodników mogliśmy oglądać w grudniu 2019 roku. Wtedy lepszy okazał się Brytyjczyk, który po zaciętej walce wygrał poprzez jednogłośną decyzję sędziowską. Na rewanż nie musieliśmy długo czekać. Fighterzy spotkali się w oktagonie po niespełna roku i to w pojedynku o pas mistrzowski wagi średniej. Finał tego starcia przerósł wszelkie oczekiwania – Khalidov wyjaśnił sprawę w niecałe 40 sekund i to poprzez latające kopnięcie!

Od tego czasu Mamed stoczył jeszcze dwie walki – najpierw musiał uznać wyższość Roberto Soldicia, a następnie pokonał Pudzianowskiego w jednym z największych hitów KSW. Co ciekawe, Scott Askham po porażce z Mamedem jeszcze nie wyszedł do oktagonu i będzie to jego pierwsze starcie od 2020 roku.

Na kogo stawiać w tej walce? W naszej ocenie Mamed Khalidov wyjdzie do tej wali w roli zdecydowanego faworyta i to on ma większe szanse na ostateczny triumf w trylogii pojedynków ze Scottem Askhamem.

 • Nasz typ: Wyga Mamed Khalidov (1.50)

KSW 83: Colosseum 2 co-main event – Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Kursy bukmacherskie na co-main event:

 • Wygra Marian Ziółkowski: 2.60
 • Wygra Salahdine Parnasse: 1.50

Walka Ziółkowskiego vs Parnasse miała odbyć się już w zeszłym roku, ale ze względu na kontuzję „Golden Boy” musiał się z niej wycofać. Teraz gdy nasz rodak jest w pełni sił, możemy szykować się na jeden z najbardziej emocjonujących pojedynków w ostatnim czasie. 

Marian Ziółkowski to zawodnik z ogromnym doświadczeniem. Potwierdza to jego bilans: 25-8-1. Co więcej, Golden Boy ma na koncie mistrzowski pas KSW, który zdobył w 2020 roku podczas walki z Romanem Szymańskim. Od tego czasu Ziółkowski stoczył jeszcze trzy pojedynki i wszystkie wygrał. 

Salahdine Parnasse to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych gwiazd federacji KSW. Bilans 17 wygranych walk przy tylko jednej porażce budzi respekt, a przy tym jest zapowiedzią emocjonującego widowiska. Poprzednie pojedynki Francuza to seria czterech zwycięstw, w tym ostatniej z Romanem Szymańskim pokonanego w drugiej rundzie przez poddanie.

Kto ma większe szanse w tym pojedynku? Kursy bukmacherskie wyraźnie wskazują na młodszego Francuza. Musimy jednak pamiętać, że to jedna z tych walk, w których nie powinniśmy spodziewać się mocnych nokautów. Tutaj stawiamy raczej na poddania lub rozstrzygnięcie poprzez decyzję sędziowską – w naszej ocenie na korzyść Salahdine Parnasse.

 • Nasz typ: Wygra Salahdine Parnasse (1.50)

Typy bukmacherskie na walkę Mariusz Pudzianowski – Artur Szpilka

Kursy bukmacherskie:

 • Wygra Mariusz Pudzianowski: 1.65
 • Wygra Artur Szpilka: 2.25

Pojedynek Pudzian – Szpilka może nie jest najwyżej w karcie walk, ale z pewnością wyczekuje go większość kibiców. Czy Szpilka mający na koncie tylko dwa starcia w MMA może zagrozić doświadczonemu Pudzianowskiemu? W naszej ocenie wylane litry potu na macie i obycie byłego strongmana w oktagonie będzie tutaj kluczowe. Potwierdzają to kursy bukmacherskie, które wskazują na to, że to Pudzianowski na większe szanse na kolejną wygraną.

 • Nasz typ: Wygra Mariusz Pudzianowski (1.65)

Wrzosek – Stoica: typy bukmacherskie na KSW 83 Colosseum 2

Kursy bukmacherskie:

 • Wygra Arkadiusz Wrzosek: 1.25
 • Wygra Bogdan Stoica: 4.00

Powyższe trzy walki to gwarancja emocji, na jakie zasługuje każdy fan MMA w Polsce. Na tym jednak ciekawe zestawienia karty KSW 83 się nie kończą, bowiem na Stadionie Narodowym zmierzą się też dwaj doświadczeni kickbokserzy – Arkadiusz Wrzosek i Bogdan Stoica.

Wrzosek to ulubieniec warszawskich kibiców i z pewnością 3 czerwca będzie mógł liczyć na głośny doping. W naszej opinii to właśnie on wyjdzie do oktagonu w roli faworyta. Świetne warunki fizyczne, nieprzeciętne umiejętności kickbokserskie i większe doświadczenie w MMA to atuty, które Wrzosek powinien wykorzystać i wygrać nadchodzący pojedynek. 

Bogdan Stoica to jednak doświadczony zawodnik, który walczył między innymi dla Glory, zatem Wrzosek nie może pozwolić sobie na żaden błąd – nawet jeśli Bucharest Bad Boy dopiero debiutuje w formule MMA.

 • Nasz typ: Wygra Arkadiusz Wrzosek (1.25)

Daniel Rutkowski – Adam Soldaev: typy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie:

 • Wygra Daniel Rutkowski: 1.60
 • Wygra Adam Soldaev: 2.35

Nasz ostatni typ to propozycja zakładu na starcie popularnego Rutka z Adamem Soldaevem. W tym wypadku kursy są jak na MMA dość wyrównane, co powinniśmy traktować, jako zapowiedź atrakcyjnego pojedynku. Zwycięstwo Rutkowskiego wyceniono na 1.60, a to głównie zasługa większego doświadczenia zapaśnika mającego na koncie 18 zawodowych walk w MMA. 

Adam Soldaev to jeden z najbardziej kreatywnych zawodników w KSW, który potrafi zachwycać niezwykle dynamiczną walką w stójce. Chociaż bilans w jego przypadku jest dużo bardziej skromny, to docenić należy serię siedmiu wygranych pod rząd.

Na kogo stawiać w pojedynku Rutek – Soldaev? Chociaż kursy bukmacherskie podpowiadają, że większe szanse na wygraną ma Rutkowski, to w naszej ocenie walkę może zakończyć celne trafienie Soldaeva, na którego postawimy zakład z kursem 2.35.

KSW 83 – Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Gdzie oglądać KSW 83?

Gdzie obejrzymy transmisję z Colosseum 2? Od jakiegoś czasu wyłączność na transmitowanie gal KSW ma platforma streamingowa Viaplay. Tak też będzie tym razem – transmisja KSW 83 dostępna będzie tylko na Viaplay.

Kto wystąpi na KSW 83?

KSW Colosseum 2 zostanie zorganizowane na Stadionie Narodowym, a kibiców na trybuny mają przyciągnąć największe gwiazdy MMA. W oktagonie zobaczymy zawodników takich jak: Mamed Khalidow, Michał Materla, Arkadiusz Wrzosek czy Mariusz Pudzianowski.

Kto wygra walki na KSW 83?

W walce wieczoru kursy bukmacherskie wskazują na wygraną Mameda Khalidowa, a w main co-evencie na Parnasse. W walce Pudzian – Szpilka w roli faworyta eksperci widzą byłego strongmana.

Gdzie obstawiać KSW 83: Colosseum 2?

Typy na KSW 83 dostępne są u większości legalnych bukmacherów. Jak wybrać najlepszą ofertę? W pierwszej kolejności sprawdź wysokości kursów oraz atrakcyjność bonusu powitalnego dla nowych graczy. Jedną z najlepszych ofert na zakłady bukmacherskie MMA ma ETOTO, gdzie obstawisz walkę Pudzianowski – Szpilka po najwyższym kursie w Polsce!

POLECANE

Banner