fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KSW 88: Daniel Rutkowski – Patryk Kaczmarczyk: kursy i typy bukmacherskie

Starcie Daniela Rutkowskiego z Patrykiem Kaczmarczykiem zostało awizowane jako walka wieczoru na KSW 88. Walka nazywana jest Bitwą o Radom, ponieważ obaj zawodnicy wywodzą się właśnie z tego miasta. Kto wygra walkę? Gdzie można ją będzie obejrzeć i jaki wynik obstawiają bukmacherzy?

Kto wygra walkę Rutkowski – Kaczmarczyk? Typy bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem jest Daniel Rutkowski. Przy jego zwycięstwie możemy liczyć na kurs 1,25. Wygrana Kaczmarczyka to kurs aż 4,00. Mimo tak dużej różnicy kurs na zwycięstwo Rutkowskiego przed czasem to już 2,75. Biorąc więc pod uwagę, że jest zdecydowanym faworytem, jest to kurs bardzo interesujący. Rutkowski jest byłym pretendentem do tytułu w wadze piórkowej, a Kaczmarczyk dopiero buduje swoją renomę, może się jednak okazać niebezpieczny.

Rutkowski jest najlepszym polskim zawodnikiem w tej kategorii wagowej, a w ciągu ostatnich siedmiu lat przegrał tylko jedną walkę, o tytuł z Salahdinem Parnasem, wygrywając w tym czasie aż szesnaście walk, co pozwoliło mu zostać mistrzem Babilon MMA oraz FEN. Połowę z tych starć skończył przed czasem. W czerwcu „Rutek” pokonał innego młodego, wyróżniającego się zawodnika – Adama Soldaeva, mając w tej walce przewagę na całym dystansie rywalizacji. Był lepszy w każdym elemencie.

Jakie są szanse Patryka Kaczmarczyka na KSW88?

Kaczmarczyk jest młody, ale poznał już smak walki. Był mistrzem organizacji Armia Fight Night, a wchodząc do KSW miał bilans 6-0. Został też uznany za odkrycie roku 2020. Po kilku zwycięstwach przegrał jednak dwie walki i czar nieco prysł, ale w ostatniej walce Kaczmarczyk wygrał z innym młodym zawodnikiem – Mołdawianinem Danielem Tarchilą. Pojedynek był szybki i bardzo interesujący zarówno w stójce, jak i w parterze, a Polak wygrał tę walkę decyzją sędziów.

Kaczmarczyk zajmuje aktualnie szóste miejsce w rankingu wagi piórkowej KSW. Młody zawodnik szanuje swojego przeciwnika mówiąc wprost, że aby dojść na szczyt musi pokonać Rutkowskiego, zaznaczając przy tym, że będzie to największe wyzwanie w jego karierze.

Droga Rutkowskiego do KSW 88

Daniel Rutkowski po przegranej walce o pas przez poddanie w czwartej rundzie wygrał trzy kolejne pojedynki decyzjami sędziów z Reginaldo Vieirą, Lom-Ali Eskievą oraz Adamem Soldaevą. Dwudziestopięcioletni Kaczmarczyk wygrał ostatnie dwie walki z Danu Tarchilą i Pascalem Hintzenem, przy czym tego ostatniego znokautował w 63 minucie walki. Kaczmarczyk ma również na koncie zwycięstwa m.in. z Michałem Dominem i Michałem Sobiechem oraz porażki z Robertem Ruchałą i Dawidem Śmiełowskim.

Rutkowski – Kaczmarczyk na KSW 88. Gdzie oglądać?

Transmisja z gali rozpocznie się w sobotę, 11.11.2023 o godz. 19:00 na antenie Viaplay w ramach standardowego abonamentu wynoszącego 55 zł miesięcznie (lub 44 zł przy rocznej subskrypcji). Przed nami gala pełna bardzo ciekawych pojedynków na czele z walką wieczoru, która wyłoni nie tylko najlepszego Radomiaka, ale być może na dłuższy czas pokaże, kto będzie rządził w KSW w wadze piórkowej.