fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kto nowym mistrzem NHL? Szanse Edmonton Oilers

Edmonton Oilers i Connor McDavid są głównymi kandydatami do mistrzostwa NHL

W sezonie NHL 2022/2023 wciąż jest wiele niewiadomych, ale obecnie jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa ligi są Edmonton Oilers. Zespół ten ma w swoim składzie jednego z najlepszych zawodników na świecie, Connora McDavid, który w tym sezonie prezentuje fenomenalną formę.

Connor McDavid – gwiazda Edmontion Oilers

Connor McDavid jest uważany za jednego z najlepszych graczy w historii NHL. W tym sezonie, po 72 meczach, zdobył już 127 punktów, co daje mu prowadzenie w klasyfikacji punktowej. W ostatnim meczu przeciwko Calgary Flames McDavid zdobył fenomenalnego gola z zza bramki, pokazując swoje nieprzeciętne umiejętności techniczne i kreatywność.

Najlepszy wynik w NHL od 1995-96

Warto zaznaczyć, że aktualna forma McDavid’a to nie tylko jeden z najlepszych wyników w historii, ale również najlepszy wynik w NHL od rozgrywek 1995-96. Wtedy to w barwach Pittsburgh Penguins Mario Lemieux zdobył 161 punktów, a Jaromír Jágr 149 punktów.

Konkurencja dla Edmonton Oilers

Oczywiście, nie można zapominać o innych zespołach, które również walczą o mistrzostwo NHL. Wśród nich warto wymienić m.in. zespół Colorado Avalanche, który ma w swoim składzie gwiazdę Nathan’a MacKinnona, oraz drużynę Florida Panthers, która w tym sezonie prezentuje bardzo dobrą formę.

Podsumowanie

W obecnym sezonie NHL wiele jeszcze może się zmienić, jednak obecnie to Edmonton Oilers z Connorem McDavidem w roli głównej są głównymi faworytami do zdobycia mistrzostwa. Oczywiście, trzeba pamiętać, że w hokeju wszystko może się zdarzyć i zawsze istnieje miejsce na niespodzianki.

POLECANE

Banner