fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Który piłkarz ma najwięcej występów w reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn

Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn to drużyna piłkarska reprezentująca Rzeczpospolitą Polską w zawodach międzynarodowych. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej. W reprezentacji mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie.

Historia i osiągnięcia: Reprezentacja Polski rozegrała swój pierwszy mecz międzypaństwowy w 1921 roku przeciwko Węgrom. Głównym stadionem, na którym podejmuje rywali w roli gospodarza, jest Stadion Narodowy w Warszawie. Polska uczestniczyła w wielu turniejach Pucharu Świata FIFA oraz mistrzostwach Europy UEFA. Najlepszym wynikiem Polski w turnieju FIFA jest dwukrotnie trzecie miejsce.

Zawodnicy: Kapitanem reprezentacji Polski jest Robert Lewandowski, który od 2014 roku pełni tę funkcję. To właśnie Lewandowski posiada rekord największej liczby występów w reprezentacji – 144 mecze.

Trenerzy: Przez lata reprezentacją Polski zarządzało wielu znakomitych trenerów. Obecnie funkcję trenera pełni Michał Probierz.

Ciekawostki: W 1974 roku polski napastnik Grzegorz Lato został królem strzelców Mistrzostw Świata, zdobywając 7 goli.

Damian Gościański

Damian Gościański

SEO Specialist w legalnym bukmacherze ETOTO z kilkuletnim doświadczeniem w branży zakładów bukmacherskich. Interesuje się piłką nożną oraz siatkówką plażową. Od dziecka na pierwszym miejscu w moim sercu jest siatkówka.