fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ŁKS Łódź 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania

W sezonie 2023/24 ŁKS Łódź powrócił do elity polskiej piłki nożnej – PKO BP Ekstraklasy, po zakończeniu poprzedniego sezonu w niższej lidze. Po wielu latach oczekiwania, kibice mogą teraz śledzić swoją drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Skład na sezon 2023/24

Bramkarze:

 1. Aleksander Bobek
 2. Dawid Arndt
 3. Michal Kolba
 4. Tomasz Kucharski

Obrońcy:

 1. Marcin Flis
 2. Nacho Monsalve
 3. Adrien Louveau
 4. Adam Marciniak
 5. Artemijus Tutyskinas
 6. Piotr Glowacki
 7. Kamil Dankowski
 8. Marcel Wszolek

Pomocnicy:

 1. Michal Mokrzycki
 2. Mieszko Lorenc
 3. Vladyslav Okhronchuk
 4. Jakub Letniowski
 5. Dani Ramírez
 6. Engjell Hoti
 7. Dawid Kort
 8. Maciej Sliwa
 9. Jan Labedzki
 10. Ricardo Gonçalves

Napastnicy:

 1. Bartosz Szeliga
 2. Kelechukwu Ibe-Torti
 3. Bartosz Biel
 4. Pirulo
 5. Grzegorz Glapka
 6. Kay Tejan
 7. Piotr Janczukowicz
 8. Stipe Juric
 9. Nelson Balongo

Historia klubu

ŁKS Łódź jest jednym z najstarszych i najbardziej tradycyjnych klubów piłkarskich w Polsce. Został założony w 1908 roku i ma bogatą historię na krajowym podwórku. W przeszłości klub osiągał wiele sukcesów, zdobywając tytuły mistrza Polski oraz Puchar Polski. Jego występy na arenie międzynarodowej również przyniosły wiele chlubnych chwil dla kibiców.

Przewidywania na sezon 2023/24

Sezon 2023/24 zapowiada się bardzo interesująco dla ŁKS Łódź. Po powrocie do Ekstraklasy drużyna będzie dążyć do utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej i osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Ambicje klubu są wysokie, a trener oraz zawodnicy pracują ciężko, aby zapewnić sukcesy swojej drużynie.

Biorąc pod uwagę obecny skład, można spodziewać się wyrównanych i emocjonujących spotkań. Kluczowymi postaciami w zespole będą zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i obiecujący młodzi piłkarze, którzy chcą się wykazać na najwyższym poziomie rozgrywek.

 

Podsumowanie

Sezon 2023/24 będzie dla ŁKS Łódź pełen wyzwań i emocji. Drużyna ma szansę potwierdzić swoją pozycję w polskiej piłce nożnej i zadowolić wiernych kibiców. Zarówno na boisku, jak i poza nim, klub rozwija się i angażuje w różne projekty, aby budować silniejszą społeczność piłkarską.

Zachęcamy kibiców ŁKS-u do śledzenia meczów drużyny, wspierania ich z trybun oraz uczestnictwa w klubowych inicjatywach. Zapowiada się wspaniały sezon pełen ekscytujących momentów i niezapomnianych emocji dla wszystkich fanów tego wspaniałego klubu!

POLECANE

Banner