fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mistrzostwo Anglii – kursy bukmacherskie i zakłady (poradnik)

Mistrzostwo Anglii – kursy bukmacherskie i zakłady (poradnik)

Premier League to zdecydowanie najchętniej oglądana liga piłkarska na świecie. W każdym sezonie 20 drużyn należących do europejskiej czołówki walczy o Mistrzostwo Anglii, a śledzenie ich poczynań to prawdziwa uczta dla fanów futbolu. To też sprawia, że kursy bukmacherskie na drużyny takie jak Chelsea, Liverpool i Arsenal, trafiają na kupony wyjątkowo często – także wśród typerów z Polski. Zakłady na ligę angielską to jednak nie tylko emocje piłkarskie na najwyższym poziomie, ale też wiele możliwości obstawiania meczów. Jak typować spotkania o Mistrzostwo Anglii? Już podpowiadamy!

Co to są kursy bukmacherskie?

Zanim zagłębimy się w specyfikę zakładów na Premier League, poświęćmy chwilę na zrozumienie tego, co właściwie oznaczają kursy bukmacherskie. Najprościej rzecz ujmując, są to liczby określające szanse na wystąpienie danego zdarzenia w trakcie meczu. Jednak zamiast wartości procentowej, prezentowane są one w formie dziesiętnej, która przy tym służy do określania wygranej z postawionego zakładu bukmacherskiego. Zasada jest prosta: im niższy kurs, tym szanse są większe, a im kurs wyższy, tym maleje prawdopodobieństwo, ale za to rośnie nasza potencjalna wygrana.

Jakie są najważniejsze czynniki wpływające na kursy bukmacherskie Premier League?

Istnieje wiele czynników wpływających na kursy bukmacherskie Premier League, a najważniejsze z nich to:

 • Forma drużyn – im lepiej drużyna gra w poprzednich spotkaniach, tym niższy kurs będzie oferowany przez bukmachera.
 • Gra u siebie lub na wyjeździe – obecność dwunastego zawodnika w postaci kibiców danej drużyny to zawsze atut, który jest uwzględniany podczas obstawiania meczów i ustalania kursów przez oddsmakerów.
 • Kontuzje zawodników – brak kluczowego dla składu gracza może wpłynąć na szanse drużyny w meczu, a co za tym idzie, przekłada się też na typy bukmacherskie.
 • Statystyki meczów bezpośrednich – wyniki poprzednich meczów obu drużyn, liczba strzelonych i straconych bramek, a także liczba żółtych i czerwonych kartek mogą wpłynąć na kursy bukmacherskie Premier League. Oczywiście największe znaczenie ma obecny sezon i wyniki w ostatnich latach.
 • Ranga spotkania – mecze o ważne punkty lub starcia w rozgrywkach o tytuły mistrzowskie zawsze bardziej motywują zawodników, ale też wywierają większą presję. Tak zwane „mecze o nic” są często okazją do zwolnienia tempa, przetestowania nowych formacji lub wpuszczenia mniej doświadczonych zawodników.

Gdzie obstawiać mecze o Mistrzostwo Anglii?

Popularność zakładów bukmacherskich sprawia, że gracze mogą wręcz przebierać w dostępnych platformach i aplikacjach. Jak zatem wybrać najlepszego bukmachera internetowego i zacząć obstawiać Premier League? 

Liga angielska – obstawiaj zakłady tylko u legalnych bukmacherów

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na legalność działalności bukmachera. Oznacza to, że wybrana przez Ciebie firma powinna posiadać licencję na urządzanie zakładów wzajemnych od Ministerstwa Finansów. Dzięki temu masz pewność, że nie będą groziły Ci kary finansowe za udział w nielegalnych grach hazardowych. Grzywny za korzystanie z usług bukmachera bez licencji Ministra Finansów mogą sięgać nawet 10 tysięcy złotych, a w przypadku, gdy do postępowania wkroczy Urząd Skarbowy oraz Izba Celna ich wysokość przekracza nawet 100.000 PLN! 

Najwyższe kursy na to, kto zostanie Mistrzem Anglii

Kolejny ważny aspekt to marża bukmacherska, czyli prowizja doliczana do każdego zakładu wzajemnego. Kto oferuje najniższe marże? W pierwszej kolejności sprawdź kursy w ETOTO – bukmachera, który proponuje jedną z najniższych prowizji na mecze o Mistrzostwo Anglii. Pamiętaj o tym, że im niższa marża, tym większa wygrana dla takiego samego kuponu.

Rodzaje zakładów na Premier League

Wiemy już, czym są kursy bukmacherskie, więc teraz czas na to, aby zacząć z nich korzystać i wygrywać kupony! Musisz natomiast wiedzieć, że istnieją dziesiątki różnych rodzajów zakładów na mecze o Mistrzostwo Anglii – od prostych zakładów na zwycięzcę meczu, po bardziej złożone, jak handicapy i typy under/over. W ETOTO dla części meczów znajdziesz rynki zdarzeń przekraczające liczbę 400 opcji! Co wybrać spośród oferty bukmacherskiej na Premier League? Zacznijmy od podstaw – zakłady dzielimy na trzy główne kategorie:

 • zakłady przedmeczowe – tak zwane prematch, czyli obstawianie konkretnych zdarzeń jeszcze przed rozpoczęciem spotkania,
 • zakłady live – inaczej typowanie na żywo, czyli wysyłanie kuponu ze zdarzeniami na trwający już mecz,
 • zakłady długoterminowe – na przykład obstawianie na początku sezonu tego, kto zostanie Mistrzem Anglii.

Niezależnie od momentu wysyłania kuponu, liczba dostępnych zdarzeń może dezorientować początkujących graczy. Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy pomocniczą listę. Znajdziesz tam najciekawsze i najczęściej wybierane zakłady bukmacherskie przy obstawianiu meczów o Mistrzostwo Anglii:

 1. Zakład trójdrogowy – to najprostszy i najpopularniejszy typ zakładu na mecze Premier League polegający na typowaniu rezultatu spotkania w regulaminowym czasie gry – wygraną jednej z drużyn lub remis.
 2. Powyżej/Poniżej liczby goli – tutaj Twoim zadaniem będzie wskazanie sumy strzelonych bramek w formacie poniżej lub powyżej określonej wartości – najczęściej typerzy wybierają under/over 2.5. To popularny typ zakładu dla tych, którzy chcą zminimalizować ryzyko, ponieważ jest to stosunkowo łatwy scenariusz do przewidzenia – zwłaszcza na podstawie analizy ostatnich spotkań obu drużyn oraz ich wspólnej historii.
 3. Dokładny wynik – prosty w swojej mechanice, ale dość trudny do trafienia zakład polegający na wskazaniu dokładnego wyniku spotkania w regulaminowym czasie gry. Spore ryzyko wynagradzane jest natomiast bardzo wysokimi kursami.
 4. Kursy z handicapem – zakład z przypisaniem jednej z drużyn handicapu, czyli wirtualnej przewagi – na przykład jedna lub dwie bramki dla gości. Typy z handicapem najlepiej sprawdzają się przy obstawianiu meczów z jednoznacznym faworytem, gdzie dodanie przewagi momentalnie podnosi nieatrakcyjne kursy. Dobrym przykładem jest liga angielska i mecz, w którym pierwsza w tabeli drużyna spotyka się z zespołem zagrożonym spadkiem.
 5. Podwójna szansa – to jeden z najbezpieczniejszych zakładów bukmacherskich – stosowany często w Premier League, czy Lidze Mistrzów. Tak zwana podpórka pozwala obstawić wygraną jednej drużyny lub remis – w obu przypadkach wygrywasz!

Podsumowanie

Piłka nożna to zdecydowanie najczęściej obstawiana dyscyplina sportowa i nic dziwnego, że kursy na Mistrzostwo Anglii pojawiają się na kuponach regularnie. Gdy już wiesz, w jaki sposób ustalane są mnożniki i znasz podstawowe zasady skutecznego obstawiania, nie pozostaje nic innego, jak zacząć wygrywać. Pamiętaj o tym, aby odebrać dostępny w ETOTO bonus powitalny, dzięki któremu do Twojego konta zostanie doliczony darmowy zakład – freebet!