fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MŚ U17: Polska przegrała z Senegalem. Jakie są szanse na awans?

Reprezentacja Polski U17 stawia czoła wyzwaniom na mistrzostwach świata. Po przegranym meczu otwarcia z Japonią 0:1, drużyna zmierzyła się z silną reprezentacją Senegalu, ponosząc kolejną porażkę. Spotkanie to w pierwszej połowie zostało nawet przerwane z powodu burzy, dodając dramatyzmu sytuacji.

Młodzi Polacy na Mundialu U17: trudna sytuacja po przegranej z Senegalem

Mecz rozegrany we wtorek w Bandung był wyzwaniem od samego początku. Senegalczykom, którzy na inaugurację pokonali Argentynę 2:1, udało się zdominować grę. Idrissa Gueye, bohater spotkania, zdobył trzy bramki, a polska drużyna, zmęczona i pozbawiona czterech zawodników usuniętych przed turniejem z powodu afery alkoholowej, nie była w stanie sprostać rywalom.

Zmagania z Senegalem: przebieg meczu reprezentacji Polski U17

W meczu z Senegalem Polacy przegrali 1:4, a rywale z Afryki wykazali się większą szybkością, siłą i skutecznością. Idrissa Gueye, gracz Senegalu, zdobył trzy z czterech bramek, stając się bohaterem tego spotkania. Polska drużyna, pomimo braku czterech kluczowych zawodników, starała się odpierać ataki, lecz bez skutku.

W pierwszej połowie gry natura dała o sobie znać – mecz przerwano na kilkadziesiąt minut z powodu burzy. Po wznowieniu gry, Polacy stworzyli kilka groźnych sytuacji, lecz to nie wystarczyło, aby odwrócić losy spotkania.

Marcel Reguła zdobył jedyną bramkę dla Polski w 66. minucie, ale Senegal szybko odpowiedział kolejnym golem, kończąc mecz wynikiem 4:1. Polska drużyna, trenowana przez Marcina Włodarskiego, wykazała się duchem walki, ale zabrakło im skuteczności i spójności w grze.

Czy reprezentacja U17 ma szanse na awans i wyjście z grupy?

Pomimo dotychczasowych porażek, polska reprezentacja U17 nadal zachowuje nadzieję na awans. W piątek czeka ich decydujące spotkanie z Argentyną. Choć szanse na awans są minimalne, nadal istnieje możliwość pokazania charakteru i ducha walki. To także szansa na zdobycie cennego doświadczenia na arenie międzynarodowej.

Kolejne wyzwanie: Mecz Polski z Argentyną (U17)

Polska drużyna stoi przed ostatnią szansą na udowodnienie swoich umiejętności na Mistrzostwach Świata U17. Czy młodzi piłkarze będą w stanie przełamać przeciwności i zaskoczyć wszystkich w meczu z Argentyną? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem.