fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Na czym polega draft w NHL?

Draft to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu NHL. W ramach draftu drużyny mają możliwość wyboru najlepszych zawodników, którzy rozpoczynają swoją karierę w lidze. Warto zaznaczyć, że draft jest wydarzeniem, które odbywa się w każdym sezonie, a jego zasady określa regulamin NHL.

Co to jest draft w NHL?

Draft w NHL to impreza, podczas której drużyny mają możliwość wyboru najlepszych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę w lidze. W draftach biorą udział zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat oraz drużyny NHL.

Jak przebiega draft w NHL?

Draft w NHL odbywa się w formie 7 rund. Każda drużyna ma prawo do jednego wyboru w każdej rundzie. Kolejność wyboru zależy od miejsca, jakie drużyna zajęła w tabeli w poprzednim sezonie. Drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w lidze, ma pierwszeństwo wyboru zawodnika w każdej rundzie.

Warto również zaznaczyć, że w draftach biorą udział zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat. Wśród zawodników biorących udział w drafcie znajdują się zarówno gracze z lig juniorskich, jak i ci, którzy reprezentują drużyny uczelni.

Czym jest system wynagradzania za draft w NHL?

W wyniku wyboru w drafcie zawodnik zostaje przypisany do drużyny, która go wybrała. Wszyscy zawodnicy, którzy zostali wybrani w drafcie, podpisują z drużyną, która ich wybrała, umowę o wynagrodzenie. Wartość umowy jest uzależniona od miejsca, w którym zawodnik został wybrany oraz od jego umiejętności.

Jakie znaczenie ma draft w NHL?

Draft w NHL jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu ligi. Wybory dokonywane podczas draftu mają kluczowe znaczenie dla drużyn, ponieważ decydują o przyszłości zawodników w NHL. Dobre wybory w drafcie pozwalają drużynom na wzmocnienie składu i budowanie perspektywicznych zespołów.

Kto był wybierany w drafcie NHL w ostatnim czasie?

W drafcie NHL w ostatnim czasie wybierani byli tacy zawodnicy, jak Alexis Lafrenière, Quinton Byfield czy Tim Stützle. Wszyscy oni są uważani za jednych z najlepszych młodych zawodników w hokeju na świecie i mają ogromny potencjał rozwoju.