fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Novak Djoković wygrał ATP Finals! Ile zarobił?

W 2023 roku, Novak Djoković potwierdził swoją dominację w świecie tenisa, zwyciężając w ATP Finals. Serb, słynący z wytrzymałości i niezwykłej techniki, wygrał finałowe starcie z Jannikiem Sinnerem, utalentowanym Włochem, wprost 6:3, 6:3. To zwycięstwo stanowiło kulminację imponującego sezonu Djokovicia, obejmującego triumfy w Australian Open, French Open i US Open.

Ich wcześniejsze starcie w tym sezonie, w fazie grupowej, było emocjonującym pojedynkiem, w którym Sinner tym razem odniósł zwycięstwo. Jednak w finale Djoković dominował na korcie, demonstrując swoją klasyfikację jako światowy numer jeden. Jego gra była przykładem precyzyjnych serwisów i strategicznego przełamywania rywala, co było decydujące dla wygranej.

Djoković, z niezachwianą koncentracją i techniczną doskonałością, nie dał Sinnerowi szansy na odwrócenie losów meczu. Zwycięstwo w ATP Finals było jego siódmym triumfem w tym turnieju, co ustanowiło go rekordzistą, prześcigając wcześniejsze osiągnięcia Rogera Federera. To osiągnięcie podkreśla wyjątkowość Djokovicia w historii tenisa.

Ile zarobił Novak Djokovic w ATP Finals?

Turniej ten był nie tylko sportowym spektaklem, ale także ważnym wydarzeniem finansowym. Nagrody pieniężne były znaczące, z Djokoviciem zdobywającym ponad 4,4 miliona dolarów, mimo jednej przegranej w fazie grupowej. Warto zauważyć również, że Hubert Hurkacz, jako rezerwowy, zarobił imponującą sumę, pokazującą skalę finansowego wpływu tak prestiżowych turniejów.

W obliczu tych osiągnięć, sezon 2023 zapisał się jako kolejny rozdział w bogatej karierze Djokovicia, który utrwalił swoje miejsce w annałach tenisowych legend.