fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ochrona danych osobowych u bukmachera – jak działa? Jakie zabezpieczenia stosujemy?

Obstawianie zakładów bukmacherskich online wiąże się z udostępnieniem bukmacherowi danych osobowych. Po co te dane bukmacherowi? Czy są one komuś ujawniane? Jakie ETOTO stosuje środki bezpieczeństwa? Wszystko wyjaśnimy w poniższym artykule.

Dlaczego ETOTO gromadzi dane osobowe?

Najważniejszym powodem jest świadczenie usług bukmacherskich dla gracza, czyli np. gromadzenie informacji o zawieranych kuponach. Jednak to nie jedyny powód. Do kolejnego zaliczamy realizację obowiązków prawnych. Oznacza to, że potrzebujemy Twoich danych, żeby wystawić m.in. zaświadczenie o wysokiej wygranej, od której bukmacher automatycznie odprowadza dodatkowy podatek. Są one również niezbędne do weryfikacji wieku gracza, ponieważ zakłady bukmacherskie są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. ETOTO wykorzystuje też Twoje dane, żeby się z Tobą skontaktować i wysłać Ci spersonalizowaną ofertę marketingową.

Czy bukmacher ujawnia dane osobowe innym podmiotom?

Twoje dane osobowe nie będą nigdy udostępniane podmiotom trzecim. Mogą być przekazane podwykonawcom, ale tylko i wyłącznie kiedy działają na zlecenie ETOTO. Zaliczamy tutaj podmioty dostarczające oprogramowanie informatyczne, czy też kancelarie prawne, w celu realizacji umowy zawartej z użytkownikiem. Organy państwowe i organy wymiaru sprawiedliwości również mogą mieć dostęp do Twoich danych w zakresie uregulowanym przez przepisy prawne. Oznacza to, że policja, prokuratora czy sąd może mieć dostęp do Twoich danych, ale to raczej nikogo nie powinno dziwić. Dostawcy usług płatniczych, czy też operatorzy kart kredytowych również mają dostęp do Twoich danych osobowych. Ma to na celu ochronę gracza i wpłacanych, oraz wypłacanych przez niego środków, w końcu muszą wiedzieć na jakie konto przelać środki z wygranych zakładów.

Jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy?

Chyba najważniejsze pytanie dla nas wszystkich. Czy podając dane osobowe potrzebne przy zakładaniu konta, a potem wysyłając zdjęcie dowodu możemy czuć się bezpiecznie? W ETOTO stosujemy środki techniczne, które całkowicie zabezpieczają Twoje dane, są one m.in. odpowiednio szyfrowane, żeby nikt nieupoważniony nie mógł mieć do nich dostępu. Jednak pamiętaj, że Ty też powinieneś zadbać o bezpieczeństwo.

Używaj oprogramowania antywirusowego na swoim komputerze i sprawdzaj regularnie czy nie jest on zainfekowany. Pamiętaj także, żeby wylogować się z systemu po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności na koncie. Może w zaciszu domowym nic Ci nie grozi, ale zwróć na to szczególną uwagę, gdy logujesz się na konto u osób trzecich, czy w kafejkach internetowych. Pamiętaj również, żeby nigdy nie podawać Twoich danych osobowych osobom trzecim.

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych przez bukmachera znajdziesz w Polityce Prywatności.

Teraz już wiesz, że Twoje dane są bezpieczne u legalnie działającego bukmachera ETOTO i nie powinieneś mieć obaw przed założeniem konta. Pamiętaj, że po rejestracji potroimy Twój pierwszy depozyt!