fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piast Gliwice 2023/24: Skład, Historia, Przewidywania

Piast Gliwice, jeden z czołowych klubów piłkarskich w Polsce, szykuje się na sezon 2023/24 w PKO Ekstraklasie. Klub dokonał kilku zmian w składzie, które mają wzmocnić drużynę i zapewnić jej konkurencyjność w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Skład Piasta Gliwice na sezon 2023/24

Bramkarze:

 1. Frantisek Plach
 2. Karol Szymanski
 3. Bartlomiej Jelonek
 4. Dawid Rychta

Obrońcy:

 1. Ariel Mosor
 2. Jakub Czerwinski
 3. Tomas Huk
 4. Miguel Muñoz
 5. Alexandros Katranis
 6. Jakub Holubek
 7. Arkadiusz Pyrka
 8. Tomasz Mokwa
 9. Piotr Liszewski

Pomocnicy:

 1. Grzegorz Tomasiewicz
 2. Patryk Dziczek
 3. Szczepan Mucha
 4. Tom Hateley
 5. Bartosz Luczak
 6. Jakub Niedbala
 7. Michal Chrapek
 8. Tihomir Kostadinov
 9. Filip Karbowy
 10. Oskar Lesniak
 11. Piotr Urbanski

Napastnicy:

 1. Sergiy Krykun
 2. Jorge Félix
 3. Marcel Bykowski
 4. Damian Kadzior
 5. Michael Ameyaw
 6. Kamil Wilczek
 7. Gabriel Kirejczyk
 8. Alberto Toril

Historia Piasta Gliwice

Piast Gliwice to klub o bogatej historii, który istnieje od 1945 roku. Od tamtej pory klub przeszedł długą drogę, awansując do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W ostatnich latach Piast Gliwice zyskał na popularności i zaczął odgrywać coraz ważniejszą rolę na polskiej piłkarskiej scenie.

Przewidywania na sezon 2023/24

Chociaż aktualnie nie ma szczegółowych przewidywań dotyczących występu Piasta Gliwice w sezonie 2023/24, można spodziewać się, że klub będzie walczyć o jak najlepsze wyniki i zajęcie wysokiej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy. Kluczowym czynnikiem będzie skuteczna gra w ofensywie i stabilna obrona. Kibice Piasta Gliwice będą wspierać swoją drużynę podczas każdego meczu, co może stanowić dodatkową motywację dla zawodników.

Podsumowanie

Sezon 2023/24 przynosi wiele emocji dla kibiców Piasta Gliwice. Klub prezentuje nowe stroje meczowe, które na pewno zyskają aprobatę fanów. Transfery i zmiany w składzie mogą wpłynąć na potencjalne wyniki drużyny, ale kibice wierzą, że Piast Gliwice pokaże się z jak najlepszej strony i zdoła osiągnąć sukcesy w PKO Ekstraklasie. Każdy mecz to nowe wyzwanie, a kibice pozostają wierni swojemu klubowi, będąc jego największym skarbem.

POLECANE

Banner